A somogyiak az elődöntő első és második mérkőzését hazai környezetben nyerték meg, előbb 3-1-re, majd 3-0-ra, így abban a reményben léptek pályára a borsodi városban, hogy kivívják a döntős szereplés jogát. Demeter György vezetőedző megfelelő összpontosítást és agresszív nyitásokat várt tanítványaitól, és a fiúk a hosszú utazás ellenére is jól teljesítettek a pályán.
Az első szett szorosan alakult: eleinte még a lelkes házigazda járt valamivel előrébb, a hajrára azonban fordult a kocka, és átvette a vezetést a Fino. 19:21 után már nem volt megállás, és végül a Nacsa Gábor, Gergye Roland duó fontos pontjainak köszönhetően sikerült kivívni a győzelmet.
A térfélcsere után már az elején magához ragadta a kezdeményezést a kaposvári együttes, így az első technikai szünetben már három ponttal járt előrébb a társaság a Barcikánál. A játszma második felében még tovább nőtt a két csapat közti különbség, és nem fenyegette veszély az újabb szakaszsikert.
A harmadik játékrész még egyértelműbb volt: a Fino a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt. A jól játszó Demeter-legénység már tíz ponttal is vezetett a szett derekán (17:7), és a végén ugyan valamelyest kiengedett, de így is gond nélkül söpörte be a játszmát. A 25:21-es diadallal kialakult a 3-0-s végeredmény, és a kaposvári férfi röplabdacsapat újra beverekedte magát a döntőbe.
A szezon eleje óta veretlen Fino a Dágot búcsúztató Kalo-Méh Kecskeméttel csatázik majd a bajnoki aranyéremért, ugyancsak három győzelemig. A 15. Magyar Kupa-győzelem után Geigerék megcélozzák a 14. bajnoki címet is április második felében..

NB I, férfiak, elődöntő, 3. mérkőzés
Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino-Kaposvár 0-3 (-22, -22, -21)
Kazincbarcika, 300 néző. V.: Hóbor, Pőcze.
Kazincbarcika: Dudás 4, Juhász P. 3, Lehóczky L. 6, Bokor 12, Gulyás 3, Árva 5. Csere: Szántai és Gernuska (liberó), Orosz 1, Lehóczky G. 5, Csizmadia 4. Vezetőedző: Dudás András
Kaposvár: ifj. Laszczik 2, Geiger 7, Nagy J. 4, Nacsa 20, Gergye 15, Szabó A. 7. Csere: Dömötör (liberó). Vezetőedző: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 16:15, 21:19, 21:21, 22:24. II. játszma: 5:8, 13:16, 15:21, 19:24. III. játszma: 6:8, 7:16, 12:21, 20:24.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Kaposvár javára.

A képre kattinva percről-percre visszanézheti a mérkőzést!