Remek hangulatban indult a találkozó a borsodi katlanban. Az elején felváltva estek a pontok, aztán a házigazda ragadta magához az irányítást. Az első technikai szünetben 8-5, a másodikban 16-14 volt az állás. A folytatásban sebességet váltott a Fino: a fiúk előbb 18-14-ről egyenlítettek, majd a hajrában a maguk javára fordították az eredményt, és végül 25-21-re nyertek.

A térfélcsere után is az éllovas maradt lendületben. Eleinte a somogyiak vezettek, 13-10 után azonban összekapta magát a Vegyész, és néhány pillanat múlva a vezetést is átvette. Nehéz helyzetbe került a Fino, és ezúttal nem sikerült fordítani, így a barcikaiak 25-20-as sikerükkel egyenlíteni tudtak. A Fino szeptember vége óta először vesztett szettet a magyar bajnokságban!

A harmadik játékrész már nem tartogatott ennyi fordulatot. A kaposváriak már az elejétől kezdve jól összpontosítottak, és nem engedték magukhoz közel ellenfelüket. Gergye Roland ász-nyitása után 10-4, Geiger András ejtését követően pedig már 11-6 állt a táblán. Ezután pedig még tovább nőtt a két együttes közti különbség. Nagy József blokkjával nyolc pontra hízott az előny, a szett vége pedig 25-15 lett.

Megviselte a házigazdát a sima vereség, a somogyiak pedig továbbra is jól teljesítettek, így a negyedik játszma is egyértelmű volt. A Barcika csak tisztes távolból követte riválisát, a vendégek pedig szorgalmasan termelték a pontokat. 13:21-nél még időt kért a hazai szakvezető, de már nem lehetett megállítani a Fino legénységét. A fiúk 17 pontot engedélyeztek a borsodiaknak, így végül 89 perc alatt biztosították be újabb győzelmüket.

A Fino 3:1 arányban nyert, így 13. mérkőzésén is veretlen maradt. A fiatal feladó, Magyar Bálint pedig egy szép idegenbeli diadallal ünnepelhette meg 20. születésnapját.

Vegyész RC Kazincbarcika - Fino Kaposvár 1-3 (-21, 20, 15, 17)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: ifj. Szabó, Hóbor.

Kazincbarcika: Lehoczki L. 3, Bokor E. 17, Gulyás 3, Csizmadia 12, Szalai Sz. 11, Juhász 7. Csere: Szántai (libero), Dudás T., Lehoczki G. Vezetőedző: Dudás András.

Kaposvár: Szabó A. 7, Magyar B. 2, Geiger 11, Nagy J. 13, Nacsa 14, Gergye 17. Csere: Dömötör (libero), ifj. Laszczik, Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:13, 19:21. II. játszma: 7:8, 16:13, 21:17. III. játszma: 4:8, 9:16, 13:21. IV. játszma: 4:8, 9:16, 13:21.

Kattintson a képre, és nézze meg hogy alakult percről-percre a játék!