Sima 3:0-ás vereséget szenvedett a Kapsvári Röplabda SE az ACH Volley Bled együttesétől. A játékosok kitettek magukért, de Kántor Sándor együttese a győzelmet nem tudta megszerezni.

Papírforma-eredménnyel ért véget a Kaposvári Röplabda SE péntek esti Közép-európai Liga mérkőzése. A magyar bajnok a Bajnokok Ligája-szereplő szlovén Bled gárdáját fogadta, és bár voltak nagy villanásai, végül 3:0 arányban alulmaradt.

A Bajnokok Ligája-szereplő Bled hírnevéhez méltóan kezdett a városi sportcsarnokban. Az első percekben a somogyiak nem tudtak mit kezdeni a kemény szlovén nyitásokkal. A KRSE 2:6 után kezdte meg a felzárkózást: Csoma nagyszerűen szervált, a többiek pedig a háló előtt jeleskedtek. Izgalmas, látványos csata bontakozott ki, de a somogyiak hiába vezettek már 18:15-re is, a végén a maga javára fordította az eredményt a valóban jó erőkből álló ellenfél. Az utolsó pontot Vincic szerezte, ezzel nyert a Bled (22:25)

A térfélcsere után pillanatok alatt hárompontos hátrányba került a házigazda, és a fiúk a folytatásban is csak futottak az eredmény után. A Bled biztosan őrizte megnyugtató, 6-7 pontos előnyét, a kaposvári együttesen a csereként beállt Németh és Laszczik próbált lendíteni, több-kevesebb sikerrel. A két csapat közti különbség nem csökkent, hanem nőtt, 14:23-nál Kántor Sándor kénytelen volt kikérni második idejét is. Kamnik ezt követően szettlabdához juttatta együttesét, egy rossz hazai ütés után pedig a végeredmény is kialakult (15:25)

A harmadik játékrészben villámrajtot vett a KRSE, és ezúttal még az sem zökkentette ki a fiúkat, hogy egymás után négy ponttal válaszolt az ellenfél. A somogyiak nem hagyták magukat, és előbb Csoma pontjával, majd a csereként beállt, saját nevelésű Gergye Roland ütésével szerezték vissza az előnyt. Gergye ász-nyitásával már 10:7 volt az állás, egy perccel később azonban már 10:10 állt a táblán… A magyar bajnok ezt követően is elhúzott egyszer három ponttal, de a második technikai szünetben már a Bled vezetett. Ezt követően felváltva estek a pontok, a hajrát pedig ezúttal is jobban bírta a magasabb és erősebb szlovén együttes. A bő egyórás küzdelem végére a balkezes Jakopin ütése tett pontot egy parádés labdamenet végén.

Kaposvári Röplabda SE - ACH Volley Bled 0:3 (-22, -15, -20)

Kaposvár, városi sportcsarnok, 200 néző. V.: Bajci, Viktorini-Lisa (szlovákok).

Kaposvár: Kaszap 2, Bagics 6, Nagy J. 4, Schulcz 4, Hoboth 7, Csoma 8. Csere: Dömötör (libero), Németh F. 8, Laszczik, Szabó A. 2, Gergye 2. Vezetőedző: Kántor Sándor, edző Horváth Dániel.

Bled: Jakopin 14, Sket 5, Flajs 9, Kamnik 9, Vincic 6, Rasic 8. Csere: Lewis (libero), Van Dijk 3, Simac 1, Fabjan. Vezetőedző: Igor Kolakovic.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 2:6, 5:8, 9:9, 11:9, 16:15, 18:15, 19:19, 20:22, 22:24. II. játszma: 0:3, 1:3, 3:7, 4:8, 4:11, 9:16, 10:18, 12:20, 14:23, 15:24. III. játszma: 2:0, 2:4, 6:6, 10:7, 10:10, 12:10, 15:12, 15:17, 18:18, 19:18, 19:20, 20:24.