Az elődöntő harmadik mérkőzésén Demeter György három helyen is változtatott a megszokott kezdőhatoson, így ifjabb Laszczik, Bozóki és Schulcz is lehetőséget kapott. Nehezen melegedtek játékba a csapatok, mindkét oldalon sok volt a hiba, így hosszú percekig kellett várni az első igazi labdamenetre. Gergye Roland nagy bombákkal, Kovács Zoltán pedig egy foghatatlan szervával mutatkozott be, 10:10 után  pedig felváltva estek a pontok. Schulcz ütése nyomán lépett meg kettővel a Fino (21:19), és Tomanóczy Tibor rögtön időt is kért. A vendégek ezután újra kiegyenlítettek, és csak 23:23 után dőlt el a játszma sorsa. Gergye pontjával jutott a házigazda szettlabdához, Gebhardt hosszú ütésével pedig kialakult a végeredmény (25:23, 1-0).

A térfélcsere után valamivel jobban pörgött a hazai együttes, de továbbra is egymást érték a hosszú vagy a rövid nyitások. A Fino szépen, lassan így is elhúzott ellenfelétől, és Gergye nagy ász-nyitása után már öt ponttal vezetett (14:9). Közben Bozóki Bence is szép pontokat ütött, a túloldalon pedig Blázsovits tűnt ki egy-egy eredményes támadással.  A Dunaferr továbbra is lelkesen küzdött, a somogyiak pedig időnként már az átlag felett teljesítettek. A meccs egyik legszebb labdamenetében Gergye lábbal mentett, a Dunaferr ellentámadását pedig Kovács hatástalanította nagyszerű sáncával. A Fino már nyolc ponttal járt előrébb a hajrában, mint ellenfele, aztán Schulcz ütése és ifjabb Laszczik blokkja után véget ért a csata (25:18, 2-0).

Vajda Tamás két pontjával és Kovács foghatatlan szervájával vett lendületet a házigazda a harmadik játékrészben, de hiába vezettek már 7:3-ra a fiúk, a Dunaferr egyenlíteni tudott. Az első technikai szünetben még Demeter mester is megemelte a hangját,  de ez sem változtatott a helyzeten. Gebhardt bátran és pontosan ütött, Hatvany Zsolt nyitása után pedig 9:12 állt a táblán. A kaposváriak továbbra is gyengélkedtek, a vendégek pedig tették a dolgukat a pályán, és még tovább növelték az előnyüket. 12:16-ról indult a szett harmadik harmada, és Blázsovits szervája szaporította még tovább a Fino gondjait (13:18). Egy nagy rohammal, Gergye és Vajda főszereplésével, hamar egyenlített a hazai együttes, aztán újból dunaújvárosi percek következtek. A címvédő nem tudta tartani a kiválóan teljesítő Gebhardt Norbertet, így is sikerült azonban izgalmassá tenni a végjátékot. A fiúk a legjobbkor szedték össze magukat, és Bozóki remek nyitásával meccslabdához jutottak, a Kovács, Lesznyik sánc pedig szertefoszlatta a szettrablásról szőtt Duna-parti álmokat (25:23, 3-0).

A Fino az elmúlt évekhez hasonlóan magabiztosan jutott be a döntőbe, a finálé április 9-én kezdődik majd a városi sportcsarnokban, és a Kecskemét lesz a mieink ellenfele.

Fino Kaposvár – Dunaferr 3-0 (23, 18, 23)

Kaposvár,  200 néző. V.: Mezőffy, Nagy L.

Fino: ifj. Laszczik 1, Bozóki 10, Kovács Z. 10, Schulcz 10, Gergye 16, Juhász P. 3. Csere: Dömötör, Deák (liberok), Vajda T. 4, Lesznyik 3. Vezetőedző: Demeter György.

Dunaferr: Szabó B. 4, Hatvany Zs. 2, Gebhardt 14, Lukács A. 3, Blázsovits 6, Hatvany A. 8. Csere: Szűcs Á. (libero), Balla, Kholmann. Körösi 1, Réfi 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:2, 2:3, 4:3, 6:5, 8:6, 10:7, 10:10, 14:14, 19:19, 21:19, 21:21, 23:23, 24:23. II. játszma: 1:0, 3:1, 4:2, 7:4, 8:5, 11:8, 13:9, 14:9, 17:12, 17:14, 22:14, 24:16, 24:18. III. játszma: 3:1, 5:2, 7:3, 7:7, 8:7, 8:10, 9:12, 10:14, 12:14, 12:16, 13:18, 18:18, 18:21, 19:22, 19:23, 22:23, 24:23.