null

Megállíthatatlanul robognak a dobogó felé a Szuperligában a kaposvári tekések. A Szuperliga 4. fordulóját simán nyerték, minden csapatpont a közutasoknál landolt. Az investmentesek eddig négy meccsből hármat megnyertek az őszi szezonban, a kemény munkának köszönhetően pedig egyre közelebb kerülnek céljukhoz, hogy a dobogó harmadik helyén végezzenek idén.

A szombati mérkőzésen első sorban Horváth László kezdett, aki a négy szettpontból hármat elhozott, ezzel pedig simán megszerezte a csapatpontot is az investmenteseknek. Pintér György is három szettponttal és egy csapatponttal gazdagította a kaposváriakat, a remek kezdés pedig megadta a löketet a többiek számára is.
A második sorban Bóka Ákos kezdett, aki ma különösen jó formában volt. Két szettpontot hozott a közutasoknak, és 581 fával a csapatpontot is bezsebelte. Nagy Gergő hozta a kötelező formát, jóval 600 felett dobott, 3-1-re verte ellenfelét.

A harmadik sorban Botházy Péternek nehezen indult a játék, így az első szettpontot az ajkaik szerezték, ám hamar összekapta magát és nem adott több esélyt ellenfelének. Brancsek János is újra a régi formáját hozta, simán behúzta az első három szettpontot, ez pedig elég volt arra, hogy az utolsó csapatpont is az investmentesekhez kerüljön.

„A céljaink eléréséhez ez egy kötelező mérkőzés volt. Csapat összességében jól játszott, voltak bíztató jelek, de egyénenként bőven maradt még benne. Erre a faeredményre lehet építkezni a jövőben” - értékelte a mérkőzést Brancsek János.

A kaposvári tekések végül 8:0 arányban, 3645 ütött fával megszerezték a győzelmet. Jövő szombaton ismét idegenben, a Kazincbarcikai Vegyész Teke SE ellen gurítanak a közutasok.

Investment Közutasok Kaposvári TK - Ajka Kristály SE 8:0 (3645-3361)

Horváth László 598 – Berzsenyi László 564 (3-1)
Pintér György 602 – Tóth László 589 (3-1)
Bóka Ákos 581 – Lendvai András 534 (2-2)
Nagy Gergő 629 – Dr. Tóth Zoltán 555 (3-1)
Botházy Péter 633 – Magyar Attila 551 (3-1)
Brancsek János 602 – Tóth Martin 568 (3-1)

Ifjúsági mérkőzés:

Investment Közutasok Kaposvári TK - Ajka Kristály SE 4:0 (1115 - 1024)
Juhász Bence 579 - Nemes Milán 529 (3-1)
Horváth Ákos 536 - Hoffmann Bence 495 (3,5-0,5)

Az Investment Közutasok KTK II-es csapata a zalaegerszegi Lauf-B TK-t fogadta. A II-es csapat is tarolt szombaton, 5-3-ra győztek, így dupla sikernek örülhettek az investmentesek.

Investment Közutasok Kaposvári TK - Lauf-B TK 5:3 (3365-3320)

Fajtai Bálint 530 - Klinger Csaba 563 (1-3)
Kis Richárd 606 - Dr. Molnár József 543 (4-0)
Fajtai Arnold 521 - Becze Ferenc 588 (1-3)
Miklós Gyula 553 - Csarankó László 562 (1-3)
Illés Richárd 597 - Bános Szabolcs 555 (3-1)
Kálny Krisztián 558 - Németh János 509 (4-0)