Elmaradt a titkon remélt meglepetés Újpesten: hullámzó teljesítményt nyújtva 3-1-es vereséget szenvedett az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese az 5-8. helyekért kiírt rájátszás első mérkőzésén.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc szombaton 14 órakor folytatódik a kaposvári városi sportcsarnokban.

Valics György: - A lényeg, hogy győztünk. Az első simán megnyert két szett után lehetőséget akartam adni néhány cserének is, nem rajuk múl, de ez megzavarta a csapatot. Szerencsére, a negyedik szett közepén, Dégi Barbi nyitássorozatával aztán helyre állt az egyensúly.

Zarka Péter: - Az első két jászmában csak testben volt itt a csapat. A harmadik szettől kezdve már érződött a harciasság és a küzdőszellem a lányokon.

Női NB I, az 5–8. helyért, 1. mérkőzés:

UTE – 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem 3:1 (19, 17, –22, 21)

Budapest, Megyeri út, 150 néző. V: Szarka, Mezei.

UTE: Bezsandolszka 8, Dégi 14, Miklai 15, Headen 13, Ancsin, Varbanova 10. Csere: Kötél D. (liberó), Hajós, Nagy V. 3, Lutter E. 3. Vezetőedző: Valics György.

Kaposvár: Bagyinka 6, Horváth A. 18, Sitkey 6, Araujo 16, Rák 8, Szívós 1. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai 1, Korniss, Mészáros Zs. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:8, 20:13, 20:16, 24:19. II. játszma: 8:5, 16:10, 19:14, 24:16. III. játszma: 3:6, 7:8, 10:13, 17:22, 20:24. IV. játszma: 6:8, 12:16, 21:16, 24:21.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharcának állása: 1–0 az UTE javára.

Címkék: újpest, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, nb1, röplabda, sport