Lami-Véd Körmend–Kaposvári KK 89–77 (15–31, 21–16, 23–16, 30–14)

Körmend, Somogyi iskola, 1800 néző. Vezette: Földházi T., Papp P., Pozsonyi L.

Lami-Véd Körmend: Ruják (5), Fodor G. (2), Ferencz (21/9), Austin (22/3), Shaw (11/6). Csere: Grebenár (7), Farkas (4), Kutasi (14/12), Sonyák (3/3). Vezetőedző: Hencsey Tamás

Kaposvári KK: Dunn (26/6), Drahos (2), Swanston (15/3), Hendlein (13/9), Spica (12). Csere: Szőke (-), Dávid (9/3), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–7. 7. perc: 12–21. 12. perc: 15–31. 18. perc: 31–41. 22. perc: 40–50. 27. perc: 55–63. 33. perc: 59–65. 37. perc: 79–72.

Jók: Ferencz, Austin, Kutasi, illetve Dunn, Hendlein

Az előző napi rendkívüli közlekedési helyzet ellenére elindulhatott a Kaposvári KK a bajnoki középszakasz második találkozójára. A hazaiak teljes csapattal várhatták a somogyiakat, s bizony fűtötte őket a visszavágás vágy, miután ebben a pontvadászatban eddig mindkét alkalommal a kaposváriak nyerték a két együttes csatáját.

A delfinek.hu oldalon olvasható tudósítás szerint kiválóan kezdték a mérkőzést a kaposváriak, akik rendkívül szervezett védekezéssel állták útját a körmendi akcióknak. Az ellentámadások rendre kaposvári pontokkal végződtek, különösen Dunn volt elemében. A negyedik negyedet még négy pontos előnnyel kezdhette a Kaposvár, de érezhető volt, hogy többet kellene tenni ahhoz, hogy a somogyi alakulat megnyerje a találkozót.

A mérkőzésről a KaposPont percről-percre tudósított.

Címkék: kikapott, Körmend, percről-percre, kosárlabda, KKK, Kaposvár, sport