A három idegenlégiós ezúttal is kitett magáért: Dunn, Swanston és Spica együtt összesen 65 pontot dobott. Fekete Ádám tanítványai továbbra is őrzik második helyüket.

Kiválóan rajtolt a Kaposvári KK a saját otthonában veretlen Sopron otthonában: csapatunk Dunn duplájával és Swanston triplájával szerzett vezetést. Thomas válaszolt gyorsan hármassal, nehogy a vendégek lőtávolon kívül kerüljenek. Dunnt nem tudták tartani a soproniak, az amerikai irányító egy 2+1-es akcióval gyarapította a kaposvári pontok számát. Wise és Barovics révén zárkózott fel, majd a Gombás Vesztergom duó tripláival fordított és nyerte az első negyedet a Soproni KC. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, Spica is elkezdte a pontgyűjtést, de hazai oldalon is rendre akadt, aki eredményes volt. A félidőhöz közeledve jobb védekezéssel, sikeres büntetőkkel és Hendlein dupláival szerzett újabb előnyt a Kaposvári KK, a játékrész pedig 30-37-el ért véget.

Wesztergom találataira gyorsan érkezett Hendlein és Swanston triplája, Meszlényi edző pedig 37-49-nél azonnal időt kért. Dávid a legjobbkor dobott hármast és Szőke is betalált a beállása után azonnal. A záró szakasz is a vendégek irányítása alatt kezdődött. Spica és Dunn rendre megtalálta a módját, miként lehet gyűrűbe juttatni a labdát, így már húsz pont fölé kúszott a különbség. A 35. percben Kiss Kornél kipontozódott, ám ez már nem befolyásolta a folytatást. Az addig megszerzett tetemes előnyével remekül sáfárkodott a Kaposvári KK és a hitehagyottá váló Sopront ilyen arányban is megérdemelte verte. A kaposváriak ezzel megszakították Borovicsék hazai veretlenségi sorozatát, így megerősítették második pozíciójukat a tabellán.

Soproni KC-Kaposvári KK 69-88 (19-16, 11-21, 15-22, 24-29)

Sopron MKB Aréna, 1800 néző. Vezette: Földházi T. Hegedus T. Makovsky Sz.

Soproni KC: Thomas (14/3), Wise (16), Molnár A. (1), Tóth G. (5), Barovics (16). Csere: Wesztergom (8/3), Gombás (6/6), Takács (3/3). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Kaposvári KK: Dunn (17), Drahos (-), Swanston (22/12), Hendlein (11/3), Spica (26). Csere: Dávid (5/3), Kiss K. (-), Szőke (5), Fonai (2), Benke (-), Papp P. (-), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-5. 7. perc: 10-14. 12. perc: 19-20. 17. perc: 27-26. 23. perc: 34-41. 27. perc: 42-52. 32. perc: 45-64. 37. perc: 57-81.

Kipontozódott: Kiss K. (a 35. percben), Drahos (a 40. percben).

A képre kattintva percről-percre visszakövetheti a mérkőzést!