A 2022/2023-as szezon első fordulójában a tavalyi 12. helyezett Kometa Kaposvári KK és a bajnokság bronzérmese, az Egis Körmend csapata mérkőzött meg egymással - írja a bb1.hu.

Tolbert szerezte a mérkőzés első kosarát, Koprivica egyenlített azonnal Derek Jackson átadásávól. Morgan távolról célzott hibátlanul, a Kaposvárnál ismét az előbb említett tandem hozott össze egy kettest. Morgan és Carter fejezett be egy 2-2-t, Abell két büntetője után Koprivica révén átvették a vezetést a vendégek (7-8). Innen még egy 8-0-ás kaposvári futás következett, nem csoda, hogy Kocsis Tamás volt az első, aki a mérkőzésen időt kért. Ronald Jackson egy büntetőt dobott be, Koprivica tett még hozzá 3-at a vendég előnyhöz, Morgan szép betöréssel törte meg picit a somogyiak lendületét (11-20). Halmai állította vissza 10 pontra a differenciát, innentől viszont egy körmendi remek idpszak következett, Djogo és Morgan vezetésével 4 pontra zárkózott a Körmend. Ronald Jackson értékesítette büntetőit, a negyedet Morgan egy és Halmai két pontja zárta. 18-25

A második negyed hat körmendi ponttal indult, így 1 pontra olvadt a kaposvári előny, Paár dobott be egy triplát, Herczeg egy büntetőt. Halmai bejátszását Ronald Jackson váltotta két pontra, Abell két büntetővel a negyed elején fennálló differenciát állította vissza, Ferencz Csaba szerezte meg első két pontját az új idényben. Tolbert duplájával és Carter 2+1-es akciójával már egál volt, Derek Jackson lépett előre egy hármassal (32-35). Ferencz válaszolt azonnal, Takács gyors négy pontjával már a piros-feketék álltak jobban. A hátralévő időben ugyanannyi ponto szereztek a csapatok, így az Egis Körmend négy pontos előnnyel vonult a nagyszünetre. 41-37

Abell tempójával vette kezdetét a második félidő, Paár bátor betörésének két pont lett a jutalma. Koprivica kettesére Ferencz triplával felelt, Ronald Jackson dolgozott nagyszerűen a palánk alatt. Djogo zsákolt, Morgan pedig hármast süllyesztett el, aztán Tolbert húzta be Djogo átadását, jött is Váradi Kornél időkérése (51-45). Hosszú kosárcsend után megint Tolbert szólt hozzá a meccshez, Abellnek a triplák nem mentek, nem úgy, mint a kettesek. Krnjajski kettő pontra hozta fel övéit, hozzá tett még négy pontot ezután, s mivel csak két Takács büntető érkezett válaszul, a harmadik negyed után döntetlen állt az eredményjelzőn. 55-55

Krnjajski ott folytatta a negyedik negyed elején, ahol a harmadikban abbahagyta, Carter zsákolt, aztán megmutatta, hogy finoman is be tud fejezni a gyűrű körül. Cook középtávolija hullott be, Paár hármasával zárkózott a Kaposvár (61-60). Cook három és Takács öt pontjával meglépett az Egis Körmend, végül Djogo kosara után 11 pontos különbségnél kért időt a somogyi csapat. Az utolsó 3 percre 10 pontos különbséggel érkeztünk meg és bár a Kaposvár mindent megtett, hogy fordítson, a hazaiak nagyszerűen lehozták a maradék időt, ezzel megnyerve a mérkőzést.

Egis Körmend - Kometa Kaposvári KK 80-71 (18-25, 23-12, 14-18, 25-16)

Körmend, Városi Sportcsarnok

Körmend: Morgan 15/6, Cook 12/6, Takács 11/3, Tolbert 18, Carter 9. Csere: Ferencz 8/6, Kiss M. -, Djogo 6, Herczeg 1.

Kaposvár: D. Jackson 8/3, Abell 16, Paár 8/6, R. Jackson 7, Koprivica 15. Csere: Krnjajski 14/9, Fazekas -, Halmai 3, Antalics -, Puska -.

Címkék: kaposvári kosárlabda klub, körmend, kosárlabda, sport