null

A múlt heti fölényes győzelem után, szoros küzdelem várt az Investment Közutasok tekecsapatára a Szuperliga 2. fordulójában. A kaposváriak hazai pályán a Győr-Szol TC csapatát fogadták. Nagy volt a drukk a szombati mérkőzés előtt, hiszen kemény ellenfél várt a kaposváriakra. S bár a közutasok mindent megtettek annak érdekében, hogy győztesen jöjjenek ki a csatából, végül a győriek kerekedtek felül.

Az első sorban Botházy Péter nagyon jól kezdett, csak a negyedik szettben maradt alul 12 fával, de ennek ellenére sikerült megszereznie a csapatpontot. Pintér György pedig az első szettben győzött csupán, a másik háromban az ellenfélé volt a szettpont.

A mérkőzés második sorában Juhász Bence az első két szettben szépen hozta a formáját, ám utána már látszódott, hogy elfogyott a lendület, így a harmadik felvonás végén lecserélték és Kálny Krisztián kapott esélyt szépíteni. A győri Pete László azonban most jobbnak bizonyult, így az utolsó két szettpontot ő szerezte meg, és 30 fával a csapatpontot is vitte. Nagy Gergő bomba formában állt a pályára és az első pont kivételével mindegyiket hozta, így a Investment csapatának is szerzett egyet.

A harmadik, és egyben utolsó sorban Brancsek János bizonyíthatott. A többszörös magyar bajnok játékos sorra nyerte a szetteket, csupán az utolsóban sikerült felülkerekednie az amúgy nagyon erős ellenfelének. Brancsek ennek ellenére hozta az egy pontot a csapatnak. Horváth László pedig az első és az utolsó szettben tudta megszerezni a pontot, ám végül Koller Dániel 12 fával elvitte a csapatpontot.

A Győr-Szol TC végül 5:3 arányban, mindössze 19 fával megnyerte a Szuperliga 2. fordulóját. Jövő szombaton a Répcelaki SE vendégei lesznek a Közutasok.

Investment Közutasok KTK I. –Győr-Szol TC 3:5 (3542 - 3561)

Botházy Péter 600 – Németh Máté 579 (3-1)
Pintér György 573 – Danóczy Richárd 632 (1-3)
Juhász Bence, Kálny Krisztián 535 – Pete László 565 (2-2)
Nagy Gergő 638 – Kiss Norbert 600 (3-1)
Brancsek János 621 – Somodi Károly 598 (3-1)
Horváth László 575 - Koller Dániel 587 (2-2)

Bemutatkozott hazai pályán is a Közutasok II-es csapata az NB2-es bajnokságban. Három szép eredménynek köszönhetően győzött a hazai csapat. A következő fordulóban a Jobb Dáma SE csapatához utaznak a kaposváriak.

Investment Közutasok KTK II. –Pápai Vasas SE II. 5,5:2,5 (3323 - 3196)

Fajtai Arnold 516 – Magyar Ferenc 567 (0-4)
Kis Richárd 580 – Kasza Gábor 549 (3-1)
Fajtai Bálint 512 – Szabó Zsombor 512 (2-2)
Miklós Gyula 598 – Burján László 485 (4-0)
Bóka Ákos 585 – Müller Károly 559 (2-2)
Németh Tibor, Illés Richárd 532 – Agg Martin, Vörös István 524 (1-3)