Hazai környezetben kellett javítaniuk a Mágusok-Zrínyi KK NB II-es kosárlabdázóinak a Sopronban elszenvedett vereség után.

Ennek megfelelően nagyon pontosan kezdték a mérkőzést a hazaiak, 3 perc után 10-0-ra vezettek. Ezután ébredtek a vendégek, de a kaposváriak kiemelkedő védekezésével nem tudtak mit kezdeni, nem csökkent érdemben a különbség, a negyed végén 6 pont volt az előny.

A második játékrészben lemásolták a teljesítményüket a Mágusok, és 9-0-s etappal 17 ponttal léptek meg. A félidő vége a mislenyieké volt, igy szoros maradt az eredmény. (33-25)

A kialakult különbség nem csökkent a csapatok között, köszönhetően a továbbra is aggresszív, hatékony védekezésnek hazai oldalon. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a vendégek nem tudták már megközelíteni a Zrínyit így megérdemelt hazai győzelmet, és jó játékot láthatott a kilátogató közönség.

A Mágusok jövő pénteken Pécsre látogatnak egy újabb győzelem reményében. A következő hazai mérkőzés pedig a sikeres Hepp Kup továbbjutás miatt 10.31-én lesz az NB1 B csoportos Bonyhád ellen 19 órai kezdettel a Táncsics Mihály Gimnáziumban.