Bagics Balázs pontja vezette be a találkozót, de a kék mezes észtek hamar megmutatták, hogy valóban jó játékerőt képviselnek. A Balti Liga listavezetője elsősorban a hatásos nyitásokkal tűnt ki, de a kaposváriak sem hagyták magukat, így izgalmas, látványos csata bontakozott ki a pályán. A Fino hiába vezetett 22:20-ra, majd 24:23-ra, végül mégis az észtek kerekedtek felül 26:24 arányban.

Rosszul kezdte a második szettet a magyar bajnok, és sokáig csak futott az eredmény után. A kaposváriak a játszma derekán találtak újra magukra, és a Németh, Bagics páros vezérletével kiharcolták az egyenlítést. A harmadik játékrészben többször is ellépett ellenfelétől öt ponttal a magyar férfimezőny egyetlen nemzetközi kupacsapata, a végén mégis izgulni kellett.

A 25:23-as siker megadta az alapot a folytatáshoz: a negyedik játszmában már egyértelműen a Fino irányított, és a szép támadások mellett bravúros mentésekre is futotta. Az észtek nagyot küzdöttek, de nem tudták elkerülni a 25:21-es vereséget.

A Fino 3-1-re nyert, a visszavágót december 17-én játsszák az észtek otthonában.

Fino Kaposvár - Parnu VC 3-1 (-24, 23, 23, 21)

Kaposvár, 500 néző. V.: Zguri, Popovic.

Fino: Bozóki 7, Rása 10, Magyar 1, Bagics B. 16, Nagy J. 9, Németh F. 22. Csere: Deák (libero), Keen. Vezetőedző: Demeter György.

Parnu: M. Keel 5, Nommsalu 4, Tammemaa 12, Pulk 16, Leppik 7, Nassar 4. Csere: Jarvekülg (libero), Raadik 4. Vezetőedző: Avo Keel.