A Vízügyi SC kajakosai összesen hét érmet köztük három aranyat lapátoltak össze, ami nagyon jó előjel a hónap végén Győrben megrendezésre kerülő Maraton Országos Bajnokságra. Külön említést érdemel a három győztes Tapaszti Bence, Szerafin Zsófia és Csima Laura teljesítménye. Tapaszti a kölyök fiúk  4 km-es versenyében egyes hajóban óriási csatában a finisben szerezte meg az első helyet Fadd-Domboriban, majd párosban Gubucz Bendével a dobogó második fokára állhatott. Szerafin Zsófia a gyermek leányoknál nagy fölénnyel győzött ugyanezen a távon. Csima Laura Bécsben az ifjúsági nők mezőnyében diadalmaskodott nagy fölénnyel a 21 km-es távon.

A nyári szünet közeledtével megkezdődött a kajak-kenu táborok szervezése. A korábbi évekhez hasonlóan az idén is a nyári szünet teljes időszakában szakképzett edzők irányítása mellett tanulhatják a kajakozás-kenuzás alapjait a gyerekek.