Története során 16. alkalommal szerezte meg a magyar bajnoki címet a kaposvári férfi röplabdacsapat.

A somogyiak a döntő ötödik, mindent eldöntő mérkőzésén másfél órás csatában győzték le a címvédő Kecskemétet 3:1 arányban, így 3-2-es összesítéssel nyerték meg a párharcot.

Alábbi videónkban mutatjuk a finálé ötödik meccsét, a bajnokavatást és az öröm perceit.

A két csapat telt ház előtt lépett pályára a kaposvári városi sportcsarnokban, és a fehér mezes házigazda előbb az első, majd a második szettet is magabiztosan nyerte. A Fino, elsősorban hatásos nyitásainak köszönhetően, fokozatosan húzott el ellenfelétől, és előbb 19, majd 20 pontot engedélyezett az alföldieknek. A folytatásban nagyot változott a játék képe: a kecskemétiek játéka feljavult, a somogyiak mély gödörbe kerültek, így a vendégek szépíteni tudtak. A negyedik játékrészben hatalmas csata bontakozott ki a pályán. A Fino játékosai a kritikus pillanatokban mindig jó döntéseket hoztak, és a 27 pontig jutó Németh Ferenc vezérletével végül felülkerekedtek. A szettet Szabó Alpár pontjával 25-20-ra, a másfél órás találkozót pedig 3:1 arányban nyerte a Kaposvár, így egy év szünet után, a Magyar Kupa megnyerését követően, visszahódította a bajnoki címet is az alföldiektől.

A lefújás után örömtáncot jártak a fiúk a pályán, majd együtt ünnepeltek a kitartó szurkolókkal. A jól megérdemelt aranyérem és a trófea átvétele után tetőfokára hágott a hangulat, és a pezsgő is előkerült. Kaposvár város 3 millió forintos eredményességi támogatását Szita Károly polgármester adta át Bagics Balázs csapatkapitánynak. A finálé legértékesebb játékosának Németh Ferencet választották meg.

A kaposvári férfi röplabdasport 16. magyar bajnoki címét ünnepelte, amivel az örök rangsorban utolérte a legendás Csepelt.

Hamarosan felvételről mutatjuk a mérkőzést, illetve az ünneplés pillanatait. Statisztika a kép alatt.

Fino Kaposvár SE - Kecskeméti RC 3-1 (19, 20, -15, 20)

Kaposvár, 1000 néző. V.: Ujházi, Mezőffy.

Fino: Szabó A. 6, Magyar B. 1, Bagics B. 13, Juhász P. 7, Németh F. 27, Bozóki 11. Csere: Deák (libero), Rása 3, Vajda T., Keen 1. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Dávid Cs. 10, Dorcsák 9, Árva 13, Farkas P. 12, Kovács Z. 9, Tóth A. 1. Csere: Pápai (libero), Török 2, Gebhardt. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 3:0, 4:4, 9:6, 13:7, 17:11, 19:12, 19:15, 21:18, 24:19

II. játszma: 2:4, 4:4, 9:5, 12:6, 13:10, 14:12, 19:13, 21:14, 21:17, 23:19, 24:20

III. játszma: 0:5, 3:8, 7:15, 10:19, 14:20, 15:24

IV. játszma: 3:3, 3:5, 7:5, 9:6, 13:9, 16:11, 22:16, 24:18