Az újesztendő első kaposvári női röplabda mérkőzése egyben az alapszakasz utolsó hazai találkozója volt a Diamant-lányok számára. Ráadásul a bajnok és kupagyőztes Vasas Óbuda látogatott a városi sportcsarnokba. A teljes kerettel érkező fővárosiak már az első játszmában tudatosították ellenfelükkel, hogy nem akarnak hibázni. Öt gyors ponttal indítottak a piros-kékek, majd Rák Rebeka kezdte el faragni a hátrányt. Az első technikai szünetben 3:8, a másodikban pedig már 8:16 volt az állás, és a Vasas kihasználta nagyobb ütőerejét. A hazai együttesben Rák termelte szorgosan a pontokat (hétig jutott az első szettben), rajta kívül Pintér Zsanett tűnt ki egy foghatatlan szervával. A vendégek a somogyi származású Miklai Zsanett pontjával jutottak játszmalabdához, majd be is fejezték a küzdelmet (15:25, 0-1).

A második játékrész Rák Rebeka két pontjával indult, de a Vasas szinte pillanatok alatt átvette a vezetést, és ezután fokozatosan növelte előnyét. Időnként hosszú labdameneteket láthattunk látványos mentésekkel, néha viszont igen könnyen szerezte pontjait a vendéggárda. Gubicza nyitássorozata után már tíz ponttal járt előrébb a válogatott játékosokkal teletűzdelt Vasas (4:14), és a játszma utolsó harmadában sem változott a helyzet. Récsei Ágnes nyitott egy ászt, Harmath Zsófia is villant egyet, de a vége a vendégeké volt: az utolsó pontot Stefanik szerezte (15:25, 0-2).

A térfélcsere után az elmúlt időszakban betegséggel bajlódó Stirt Tímea is pályára lépett a hazai csapatban, és az első hét pontból négyet ő szerzett. A magára találó Diamant 8:6-ra vezetett az első technikai szünetben, majd hosszú percekig felváltva estek a pontok. 14:13-as hazai vezetésnél időt kért a Vasas, majd Pintér Zsanett ütött pontot, Harmath Zsófia pedig nagyot sáncolt. 16:13-ról indult a szett utolsó harmada, és a nagyszerűen nyitó Stirt vezérletével újabb pontoknak örülhetett a népes közönség. A vendégek 21:15-ről kezdték meg a felzárkózást, de ezúttal a helyén volt a kaposvári lányok szíve és keze: nem torpant meg a társaság, ehelyett Harmath nyitott egy ászt, egy rövid ütés pedig megpecsételte az óbudaiak sorsát (25:18, 1-2).

A negyedik szettet is jól kezdte a Diamant, 5:4 után azonban lenullázták csapatunkat: Gubicza Laura éles helyzetben gyakorolhatta a nyitást, és egészen 5:20-ig repítette előre együttesét. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa.  A kaposváriak teljesítménye érthetetlen módon visszaesett, és már csak néhány pontra futotta az erejükből (9:25, 1-3)

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 1-3 (-15, -15, 18, -9)

Kaposvár, 250 néző. V.: Horváth M., Farkas L.

Diamant: Ihász, Rák 19, Récsei 1, Szívós I. 10, Pintér Zs. 5, Harmath Zs. 4. Csere: Csitári (libero), Tobak, Stirt 4. Vezetőedző: Oláh János.

Vasas: Tálas 3, Miklai 14, Szabó A. 11, Stefanik 8, Vacsi 7, Gubicza 12. Csere: Tóth A. (libero), Ludmán, Pekárik 4, Durst, Benkó 1. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 0:5, 1:5, 3:8, 3:15, 7:14, 8:16, 12:20, 14:21, 15:24.

II. játszma: 2:0, 2:3, 3:6, 4:8, 4:14, 6:14, 7:16, 10:19, 11:19, 13:20, 14:21, 14:23, 15:24.

III. játszma: 0:3, 3:3, 3:5, 7:5, 8:6, 8:9, 9:9, 13:13, 19:13, 20:14, 21:15, 21:18, 24:18.

IV. játszma: 1:0, 4:1, 4:3, 5:4, 5:20, 7:20, 8:20, 8:24, 9:24.