fino

Több mint fél évet vártak arra a kaposvári együttes hívei, hogy újra tétmérkőzést lássanak a városi sportcsarnokban. A jó erőkből álló Humenné somogyi vendégjátéka izgalmas csatát ígért, és már az első szettben kiderült, hogy nem lesz könnyű a magyar bajnok dolga. Pedig kiválóan kezdett a Fino: Juhász Péter szerezte a szezon első pontját, Bokor Gábor blokkja után pedig már 5:2 állt a táblán. 8:4 után sajnos megtorpantak a hazaiak, a szlovák gárda pedig pontról pontra dolgozta le a hátrányát, és a vezetést is átvette. A kaposváriak mindent megpróbáltak, Magyar Bálint remek ütésével egyenlítettek, a végén azonban Javorcik két kemény ütése eldöntötte a játszma sorsát (23:25, 0-1).

A térfélcsere után ott folytatta a két csapat, ahol azelőtt abbahagyta. A somogyiak sok hibával játszottak, a jól pörgő Humenné pedig minden hibát megbüntetett. 2:7-nél Demeter mester kénytelen volt időt kérni, de fiai nem tudták átvenni a játék irányítását. Ehelyett a vendégek növelték az előnyüket hét pontra. Juhász blokkjával és Magyar foghatatlan nyitásával kapaszkodott a Fino, de nem tudta érdemben megközelíteni ellenfelét. 14:20 után sem történt változás: a Fino erejéből egy-egy villanásra futotta csak, a Humenné pedig eljutott az utolsó pontig (18:25, 0-2).

A harmadik játékrészben is összeszedetten nyugodtan játszott a Humenné, a kaposváriak pedig keresték önmagukat és egymást a pályán. Az első technikai szünetben már öt pont volt a két együttes köti különbség, amire még rátett egy lapáttal a vendégcsapat. Hrinak két ász-nyitása után már 6:16 volt az eredmény, és innen nem volt visszaút. A somogyiaknak eleinte csak a csereként beállt Bozóki Bence szép pontjai jelentettek némi gyógyírt, aztán sikerült hat pontra felzárkózni. Mlynarcik juttatta meccslabdához együttesét, majd négy hazai pont következett, aztán véget ért a 70 perces találkozó.

Nézze meg Demeter György értékelését a mérkőzés után:

Fino Kaposvár SE – VK Chemes Humenne 0-3 (-23, -18,  -20)
Kaposvár, 400 néző. V.: Miklosic, Seifreid (szlovének)

Kaposvár: Magyar B. 2, Geiger 9, Juhász 8, Németh F. 7, Dávid Cs. 2, Bokor G. 5. Csere: Dömötör, Deák (libero), Csányi 2, Bozóki. 4 Vezetőedző: Demeter György.

Humenné: Hrinak 5, Javorcik 10, Mizerák 8, Sarnecki 16, Bena 6, Joscak 4. Csere: Szymczak (libero), Mlynarcik 1, Boldy, Leszczawski, Pavelka.Vezetőedző: Richard Vlkolinsky.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 5:2, 7:3, 8:4, 9:8, 12:11, 12:13, 13:15, 16:19, 21:21, 21:23, 22:24, 23:24. II. játszma: 0:1, 1:3, 2:5, 2:7, 4:7, 7:9, 7:13, 8:15, 10:16, 12:16, 14:20, 15:23, 16:24, 18:24. III. játszma: 0:4, 2:6, 3:8, 4:11, 5:13, 6:16, 9:16, 11:17, 13:21, 16:23, 16:24, 20:24.