A somogyiak fennállásuk során már 15 alkalommal nyertek kupát (először 1992-ben), és 2006 óta csak a mieink csapatkapitánya emelhette a magasba a serleget a finálé lefújása után. Lássuk, milyen előzmények után...

2006
Története során kilencedik alkalommal nyerte meg a férfi röplabda Magyar Kupát a Kométa-Kaposvár együttese. A somogyi csapat a Kazincbarcikán rendezett fináléban heroikus küzdelem végén kerekedett felül 3:2 arányban a házigazdák elleni 132 perces ütközet végén.
A mindent eldöntő ötödik, rövidített játékrész aztán maga volt a menny és a pokol. A hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, és igyekeztek előrébb járni a pontszerzésben. A Barcika 8-6-os előny birtokában cserélt térfelet, majd három ponttal is vezetett, de a Kométa nem adta fel. Chacon fontos pontokat ütött középen, 12-12-nél pedig sikerült befogni riválisunkat. Mózer Zoltán volt ekkor a nyitóhelyen, és tehetséges játékosunk ezután már nem is hibázott. Parádés nyitásainak köszönhetően a kaposváriak fordítani tudtak, és nem sokkal később Dávid Zoltán pontjával kialakult a 15-12-es végeredmény. A Kométa 132 perces küzdelem végén hódította el a Magyar Kupa-trófeát - története során immár kilencedik alkalommal.

2007
Igazolta a papírformát a Kométa, és története tizedik Magyar Kupa-győzelmét ünnepelhette. A kaposvári férfi röplabdacsapat az Ajkán rendezett döntőben magabiztosan, szinte megerőltetés nélkül nyert 3:0 arányban a Vegyész RC Kazincbarcika ellen.

2008
A házigazda Dunaferr csak a második játszmában tudta megnehezíteni a címvédő Kométa Kaposvár dolgát a férfi röplabda Magyar Kupa döntőjében, így a somogyi együttes megszerezte története 11. kupaaranyát. Zarka Péter tanítványai úgy nyertek 3-0-ra, hogy egy pillanatig sem fenyegette veszély a sikerüket. A találkozó után nem véletlenül járt örömtáncot a dunaújvárosi csapat:  a fiatal, tehetséges gárda számára az ezüstérem is óriási eredménynek számít.

2009
Megvédte Magyar Kupa-elsőségét a Kométa! A kaposvári férfi röplabdázók zsinórban negyedszer, összesen pedig immár 12. alkalommal hódították el a díszes trófeát. A fináléban, Szolnokon, a Kecskemét volt az ellenfél, és a hullámzóan teljesítő somogyiak nagy küzdelem végén nyertek 3-1-re.

2010
Tizenharmadszor is megnyerte a Magyar Kupát Kaposvár férfi röplabdacsapata. A Diamant együttese a kecskeméti fináléban drámai csata végén győzte a házigazdát 3:2 arányban. A fordulatos küzdelem végére a 20-18-as ötödik szett tett pontot…

Remek hangulatban indult útjára a labda a Magyar Kupa álomdöntőjében, és már az első szettben kiderült, hogy a Kalo-Méh Kecskemét valóban a címvédő trónjára tör. A jól pörgő hazai legénység 25-16-ra nyert. A második játszma is egyértelmű volt, de ezekben a percekben már Kántorék oktatták ellenfelüket, és 25-15-re győztek.
A szokásosnál hosszabb szünet aztán sajnos kizökkentette a mieinket, így a harmadik játékrész után megint a Kecskemét járt előrébb. Nehéz helyzetbe került a kaposvári csapat, de amikor nagyon kellett, mindenki összekapta magát. A somogyiak végig vezetve nyerték meg a negyedik szettet, így jöhetett a rövidített játszma.
Hihetetlen izgalmak közepette haladtak előre a mérkőző felek, és minden egyes hazai pont után szinte felrobbant a csarnok. A hírös város együttese többször is ledolgozta hátrányát, és az sem zökkentette ki Bagicsékat, hogy a Diamant meccslabdához jutott. Jöhetett a ráadás, amelyet nem a hazai feladó sérülése és nem is Németh Ferenc nyitásrontása döntött el, hanem az, hogy 18-18 után a kaposváriak két gyors pontot szereztek. A nemzetközi terepen edződött kaposvári társaság nagyot küzdve szerezte meg története 13. Magyar Kupa-elsőségét.

2011
A Fino-Kaposvár 3:1-re győzött a Dunaferr SE ellen a férfi röplabda Magyar Kupa-döntőjében, Debrecenben, így története 14. elsőségét ünnepelhette ebben a sorozatban. Az előzetesen esélytelennek tartott dunaújvárosiak elképesztően nagyot küzdöttek, de a harmadik szett végjátékában nem tudtak élni az óriási lehetőséggel.

Fino-Kaposvár - Dunaferr SE 3:1 (-22, 17, 27, 21)
Főnix Csarnok, 500 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Hóbor
Kaposvár: Nagy J. 11, Hoboth Á. 1, Kaszap 4, Bagics Balázs 9, Csoma 4, Németh F. 4. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Schulcz 23, ifj. Laszczik I., Kántor 12, Szabó A. 2. Játékos-edző: Kántor Sándor
Dunaferr: Tóth A. 4, Lukács A. 5, Bokor E. 11, Tomanóczy 8, Hatvany A. 2, Szabó B. 5. Csere: Pápai (liberó), Dávid Cs. 15, Johansson, Szücs Á. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:3, 15:10, 16:16, 17:18, 19:22, 21:23. 2. játszma: 8:4, 15:11, 21:14. 3. játszma: 8:7, 13:14, 17:19, 19:22, 23:23, 27:27. 4. játszma: 5:8, 13:13, 19:18, 22:21

2012
0-2-ről fordítva szerezte meg története 15. Magyar Kupa-elsőségét a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata. Demeter György legénysége a Budapesten megrendezett döntőben a nagy rivális Kecskemét ellen nyert öt szettben, így egymás után hetedszer lett első.

A kaposváriak sikerkovácsa, Demeter György, aki éppen húsz évvel ezelőtt, még játékos-edzőként nyert először Magyar Kupát a somogyi klubbal, óvatosan fogalmazott a kezdés előtt az esélyekről, de természetesen bízott fiaiban. A Fino korábbi remek játékosa, Németh Szabolcs 3-0-s vagy 3-1-es sikerre tippelt, és a szezon eddigi történetesei is a címvédő mellet szóltak ezen az estén. A hírös város legénysége is nagyon készült, és abban reménykedett, hogy ezen a találkozón, ahol a bajnoki döntővel ellentétben egy mérkőzésen dől el a győzelem sorsa, végre sikerült felborítani a papírformát.
A találkozó első pontját a kecskemétiek szerezték, és a folytatásban is rendre ők jártak előrébb. Az első percekben felváltva estek a pontok, az első technikai szünet után aztán három egységgel elhúzott a Kalo-Méh. A kaposvári ütőknek rendre meggyűlt a bajuk az alföldi sáncokkal, és a bajt még néhány nyitásrontás is tetézte. Csányi ütése után már 8:12 állt a táblán, és a Fino ezután csak futott az eredmény után. A somogyiak többször is felzárkóztak két pontra, de ennél többre nem futotta az erejükből, így gyorsan el is ment a nyitó szett (20:25, 0-1).
A térfélcsere után valamelyest javult a somogyiak játéka, és ez az eredményen is meglátszott. Gergye ütése és Laszczik blokkja után 10:7 arányban vezetett a Fino, de ez nem szegte kedvét a trónkövetelőnek. A túlfűtött hangulatban pörgő kecskemétiek a második technikai szünetre kétpontos előnyt kovácsoltak, Csoma pedig még tovább növelte a két együttes közti különbséget. A kaposváriak újra csak sokat hibáztak, ellenfelük pedig élt a lehetőséggel. 17:21-nél Demeter mester már másodszor kért időt, és úgy tűnt, ez használ, csapata gyorsan szerzett három pontot. Szabó Alpár remek blokkja után már 20:21 volt az állás. A Finonak az egyenlítés is összejött, de ezután újra a Kecskemét következett: Csala Bernát előbb szettlabdához juttatta csapatát, majd a 25. pontot is beütötte (23:25, 0-2).
Úgy tűnt, hogy a harmadik játékrészre melegedett igazán játékba a címvédő: ebben a játszmában már az történt a pályán, amit a Fino játékosai akartak. Az első technikai szünetben három ponttal járt előrébb a Kaposvár, majd Gergye Roland nyitott egy ászt és ütött egy nagyot, és máris 10:5 volt az eredmény. Úgy tűnt, a csarnokban ülők nagy része a kaposváriaknak szurkolt, minden egyes pontot nagy üdvrivalgás követett. Geiger András foghatatlan nyitással lendített még egyet csapata szekerén, és ezekben a percekben lényegében minden bejött a somogyiaknak. Magyar Bálint ügyesen forgatta az együttest, a társak pedig a védekezésben és a támadásban is jeleskedtek. 22:17 után a Kalo-Méh ugyan felzárkózott, de már nem tudta befogni a kaposvári gárdát. A csapat Szabó Alpár hatásos sánca után 24:19 arányban vezetett, egy rossz nyitás pedig végképp megpecsételte az alföldiek sorsát (25:20, 1-2).
A folytatásban a Gyurkó-legénység sikerrel lassította le a harmadik játszma kaposvári rohanását, így a negyedik szett első részében felváltva estek a pontok. 7:8 után Geiger András szerzett egymás után három pontot, amivel időkérésre kényszerítette az ellenfelet, saját csapatát pedig ismét nyerő helyzetbe hozta. A Kalo-Méh azonban nem hagyta magát, és gyorsan egyenlített. Gergye Roland ász-nyitásával került újra lépéselőnybe a Fino, Nacsa blokkja után pedig két pontra nőtt az előny (19:17). A kecskemétiek nagyot küzdöttek, és 21:18 után is egyenlíteni tudtak, ezután azonban már csak somogyi pontoknak tapsolhatott a közönség (25:21, 2-2).
Pontosan két órával az első nyitás után elkezdődött a mindent eldöntő, ötödik, rövidített játékrész…
Az elején fej-fej mellett haladt a két együttes, aztán Gergye pontjaival 6:3-ra elhúzott a Fino. 8:4-nél cseréltek térfelet a fiúk, és a Demeter-legények ezután is három, négy ponttal előrébb jártak. A Kalo-Méh még megpróbált belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, de Geigerék már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Gergye kiharcolta a meccslabdát, de Csoma még kétszer is beköszönt, 14:13 után viszont Geiger András pontot tett a maratoni hosszúságú, nem mindennapi küzdelem végére.
A Fino 0-2-ről fordítva nyert 3-2-re, és története 15. Magyar Kupa-elsőségét ünnepelhette a fővárosban. A kaposváriak egymás után hetedszer szerezték meg az elsőséget.

Fino Kaposvár – Kalo-Méh Kecskemét 3-2 (-20, -23, 20, 21, 13)
Budapest, 1000 néző. V.. Hóbor, Adler.
Kaposvár: Szabó A. 6, ifj. Laszczik 2, Geiger 18, Nagy J. 15, Nacsa 12, Gergye 23. Csere: Dömötör (libero), Bozóki, Magyar B. 2, Vajda. Vezetőedző: Demeter György.
Kecskemét: Tóth I. G. 2, Csányi 18, Bokor G. 7, Csoma 21, Csala 20, Dorcsák 7. Csere: Szabó T. (libero), Hatvany Zs., Somodi 1. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:1, 4:5, 7:7, 7:10, 8:12, 12:16, 16:18, 16:20, 18:22, 19:24, 20:24. II. játszma: 2:2, 3:2, 5:3, 5:6, 8:7, 11:11, 13:11, 13:14, 14:14, 14:17, 15:18, 17:18, 17:21, 22:22, 22:24, 23:24. III. játszma: 2:2, 5:2, 8:5, 12:6, 15:9, 18:11, 18:13, 19:13, 19:15, 20:15, 22:17, 22:19, 24:19, 24:20. IV. játszma: 1:2, 3:2, 7:8, 11:8, 12:9, 12:13, 14:14, 16:15, 17:17, 19:17, 21:18, 21:21, 24:21. V. játszma: 1:1, 3:3, 5:3,  8:4, 9:5, 10:6, 11:7,  12:8,  12:11, 14:11, 14:13.

A kaposvári férfi röplabdacsapat Magyar Kupa-győzelmei: 1992, 1994, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012...?