A múlt heti Magyar Kupa mérkőzéssel ellentétben ezúttal mindkét együttes számára volt tétje a bajnoki találkozónak. A hazaiaknál még nem léphetett pályára az egyelőre könnyített edzéseket végző amerikai Raivio, akit a - legjobb nyolc közé kerülés szempontjából fontosabb - összecsapásokra tartalékolnak. Azt mindkét szakvezető hangsúlyozta a meccs előtt, hogy bizonyára más találkozó lesz a bajnoki, mint amilyen a kupameccs volt.

Fekete Ádámnak ebben leginkább talán Charles Gosa segíthetett, aki - csapattársak véleménye szerint is - egyre otthonosabban érzi magát az együttesben. Mindenesetre az amerikai eddig nem villogott, ezen talán ő szeretett volna leginkább változtatni.
Ahelegbe szerezte az első pontokat a találkozón, de Keller Á. zsákolásával már a fehérváriak tartottak előrébb. Magabiztosabban ostromolták a gyűrűt a vendégek, a kaposváriak több helyzetet is kihagytak az első percekben. Ennek eredményeképp a negyed végére már 25–16-os vezetést harcolt ki az Alba. Elsősorban légiósai repítették tovább a székesfehérváriakat, az amerikai trió tagjai gyakorlatilag valamennyi megmozdulásukból újabb pontokat szereztek. A hazaiaknál Ahelegbe rendkívül sok hibával kosárlabdázott, ezt pedig nem tudták kiküszöbölni a társak. Azért Kiss K. és Dávid nagyot küzdött, Lekli pedig látványos blokkjáért kapott nagy tapsot. Miután Ahelegbe értékelhetetlen teljesítményt nyújtott végre lecserélte őt edzője. Azonban sosem ekkor, sem visszatérése után sem javult sokat kaposváriak játéka, így ha nagyobb csatát követően is, de ismét az Alba győzött a somogyi megyeszékhelyen.

Fekete Ádám: – Amit itt láthattunk, az a realitás. Küzdöttünk ugyan, de ez kevés volt. Nem vagyunk elkeseredve és Debrecenbe győzni indulunk el.

Dzunics Braniszlav: – A védekezésünk megalapozta a győzelmet. Megpróbáltunk keményebben játszani, mint legutóbb és ez helyenként sikerült is.

Kaposvári KK–Albacomp Fehérvár 59–81 (16–25, 14–15, 15–23, 14–18)

Kaposvári KK: Ahelegbe (17/3), Kiss K. (7), Szőke (3/3), Lekli (7), Dávid (11/3). Csere: Gosa (11/3), Kovács S. (3), Kutasi (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Albacomp fehérvár: Simon B. (9), El-Amin (15/3), Hollis (21/3), Chism (10), Keller Á. (17). Csere: Supola (-), Hendlein (5/3), Bódi (-), Juhos (4). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Matus Gábor

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. perc: 12–12. 12. perc: 19–28. 18. perc: 26–38. 23. perc: 30–43. 27. perc: 35–56. 32. perc: 48–65. 37. perc: 54–74.

Jók: nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Hollis, Keller Á.

A junior mérkőzésen:
Kaposvári KK–Albacomp Fehérvár 72–103 (21–27, 20–24, 21–26, 10–26)
Legjobb kaposvári dobók: Bíró (15), Benke (11/3), Kovács S. (10).

delfinek.hu

A képre kattinva elolvashatja a mérkőzést percről-percre!

Percről-percre

Címkék: Albacomp, percről-percre, bajnoki, mérkőzés, Kaposvári KK, kosárlabda, sport