A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első összecsapására utazott Pécsre szerdán a Kaposvári KK együttese. A somogyiaktól hétfőn elköszönt az amerikai irányító, Josh Wilson, így nélküle vették fel a harcot az ellenféllel Szőkéék. A hazai alakulatból sérülés miatt Csirics hiányzott, de Csabay vállalni tudta a játékot.

Jól kezdett a vendégcsapat, amelyben Kiss Kornél már az első negyedben két triplával jelezte, hogy bizonyítani akar. A pécsiek Doyne vezérletével zárkóztak, de a félidőig megtartotta két pontos vezetését a Kaposvári KK. A folytatásban is jobban kosárlabdázott a somogyi együttes, amelyben Fey, Lekli, Kiss Kornél és Raivio is 10 pont fölé jutott. Ennek is köszönhetően pazar harmadik negyedet produkáltak a vendégek, és csaknem 20 pont előnnyel fordulhattak a záró szakaszra. A kaposvári kipontozódásokat kihasználva az utolsó percekben egyre jobban közelített a Pécs, amely végül 78–78-nál egyenlített ugyan, de fordítani már nem tudott.

A visszavágót egy hét múlva játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban.

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Kaposvári KK 83–88 (24–27, 15–16, 14–29, 30–16)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Benczur T., Ádám J., Király L.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Csabay (3/3), Doyne (18/3), Kovács P. (12), Tóth N. (18/6), Eilingsfeld (12/3). Csere: Vaszojevics (9/3), Bíró O. (3), Lepsényi (-), Halász Á. (8), Deák A. (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Szamai tanácsadó: Földi Sándor.
Kaposvári KK: Kutasi (3/3), Raivio (19/6), Szőke (13/9), Lekli (18/3), Fey (14). Csere: Kiss K. (11/9), Kovács S. (4), Koma (2), Bíró B. (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 7. perc: 13–15. 12. perc: 31–27. 17. perc: 35–37. 22. perc: 41–45. 27. perc: 50–61. 32. perc: 60–72. 37. perc: 71–78.
Kipontozódott: Koma (a 29. percben), Fey (a 35. percben).