Mi is az a Magyar Közút? A Magyar Közút Nonprofit Zrt. több mint 30 000 kilométernyi országos közúthálózat fenntartási és üzemeltetési feladatait látja el.
Mit jelent ez? Ahhoz, hogy az országutakon közlekedni tudjunk, folyamatosan karban kell tartani, vagyis többek között a burkolati hibákat ki kell javítani, a közlekedéshez szükséges táblákat és útburkolati jeleket biztosítani szükséges, az útszéleket rendben kell tartani, a havat el kell takarítani. Mindezen feladatokat a Magyar Közút Nonprofit Zrt. végzi, valamint társaságunk üzemelteti az Útinformot és a Kiskőrösi Közúti Szakgyűjteményt is. Az Útinform feladata, hogy a közlekedés megkönnyítése érdekében tájékoztassa az úton lévőket például a balesetekről, útlezárásokról. A Kiskőrösi Közúti Szakgyűjtemény a római kortól napjainkig mutatja be a közút- és hídépítés történetét, emlékeit, az útépítéshez kapcsolódó gépeket és tárgyakat. A szabadtéri parkban útépítő gépek, úthengerek, hómarók, illetve hídskanzen található.
Szeretnél igazi úthengert vezetni? Kipróbálnád milyen lehet közlekedési hírszerkesztőnek lenni? Lennél útépítő mester? Szívesen kipróbálnád, milyen lehet utat építeni? Szívesen megosztanád ezeket az élményeket az ovis barátaiddal vagy az osztálytársaiddal is?
Ha kérdéseinkre IGEN! a válaszod, akkor nincs más dolgod, mint pályázatunkon elindulni!
Küldj egy rajzot, aminek a témája az úthoz kapcsolódik, például közlekedés, útépítés, a jövő útja, út és környezet kapcsolata stb., hiszen a nyeremény nem más, mint egy kirándulás Közép-Európa legnagyobb úttörténeti múzeumába, a Kiskőrösi Közúti Szakgyűjteménybe!
Pályázati kategóriák:
- óvodások
- általános iskola 1-4. osztályosok
- általános iskola 5-8. osztályosok
A zsűri döntése alapján mindhárom kategória nyertese – az óvodás korcsoportban óvodás csoportjának, iskolás esetén az osztályának – egy-egy kirándulást nyer a Kiskőrösi Közúti Szakgyűjteménybe.
A nyeremény tartalmazza a nyertes csoportjának/osztályának buszos oda-vissza utaztatását Kiskőrösre a Közúti Szakgyűjteménybe, illetve a múzeumi tárlatvezetést, ahol a gyerekek interaktív formában ismerkedhetnek meg az útépítés történetével az ókortól kezdve a legmodernebb „szupersztrádákig”, illetve az útépítéshez kapcsolódó gépekkel, eszközökkel. A gyerekek találkoznak Józsival, a „Robog az úthenger” film főszerepét játszó úthengerrel is.
A pályázatra egy gyermek egy alkotást küldhet be. A pályázaton magyarországi óvodába vagy iskolába járó gyermekek vehetnek részt.
A versenyben kizárólag az A4-es méretű alkotások kerülnek elbírálásra! A művek elkészítéséhez bármilyen anyag, illetve technika használható (ceruza, zsírkréta, vízfesték stb.), de egyéb alkotással (például szobor) nem lehet pályázni.
A pályázatra az eredeti példányt szükséges beküldeni, elektronikus formában leadott pályamunkákat nem fogadnak el. Konkrét szervezetet vagy márkanevet tartalmazó képeket nem fogadnak el.
A pályázaton csak olyan alkotással lehet részt venni, amely más pályázaton nem vett részt.
A pályaművek hátoldalán pontosan és olvashatóan szerepelnie kell a következő adatoknak:
· az alkotás címe,
· a gyermek teljes neve, életkora,
· a pályázati kategória megjelölése,
· a gyermek óvodájának/iskolájának neve, címe, telefonszáma,
· a szülő vagy gondviselő neve, telefonszáma és e-mail címe.
Az alkotásokat zárt borítékban a következő címre kérik postán vagy személyesen eljuttatni:
Magyar Közút Nonprofit Zrt. Kommunikációs önálló főosztály
„Álomút” gyermekrajzpályázat 1024 Budapest, Fényes Elek utca 7-13.
Beküldési határidő: 2012. november 30.
Eredményhirdetés: 2012. december közepén
A határidő után érkező pályamű „elkésett pályázatnak” minősül, amelyet nem fogadnak be, az visszaküldésre kerül a beküldő részére. Amennyiben a pályamű csak kisebb mértékben adathibás (azaz nem teljesen felel meg a pályázati kiírásban foglaltaknak), akkor a pályázat kiírója – amennyiben erre elegendő idő áll rendelkezésre – a pályázót rövid úton (telefon, e-mail) hiánypótlásra hívhatja fel. Amennyiben a hiánypótlás a nevezési határidőre nem érkezik be vagy ismételten adathiányos, továbbá, ha a hiánypótlási felhívásra már nincs idő, akkor a pályázat befogadásra nem alkalmas, „elkésett pályázatnak” minősül.
A beérkezett rajzokat közutasokból álló zsűri értékeli.
A pályamű beküldésével a törvényes képviselő beleegyezését adja a pályázaton való részvételhez.
A pályázó, illetve törvényes képviselője a pályamű beküldésével hozzájárul, hogy alkotása szakmai kiadványokban, oktatásokon a nyilvánosság előtt szerepeljen vagy felhasználásra kerülhessen. A pályázat lezárását követően a beküldött anyagokat nem áll módunkban visszajuttatni, azok a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Kiskőrösi Közúti Szakgyűjteményének tulajdonába kerülnek. A pályázaton való részvétellel a készítő a beküldött pályázati anyag felhasználási jogdíjairól egyszer és mindenkorra lemond.
Címkék: gyermekrajz, Magyar Közút, iskolások, óvodások, pályázat, kultúra