Fizika
E tantárgyból az országban középszinten 676 helyszínen 4 731 vizsgázó (közülük angolul 8 helyszínen 49, franciául 1 helyszínen 2, horvátul 1 helyszínen 1, németül 3 helyszínen 19 és spanyolul 1 helyszínen 6 vizsgázó) kezdte meg az írásbeli érettségi vizsgát. Emelt szinten az országban 29 helyszínen 793-en - ebből Somogyban 67-en - tettek írásbeli érettségi vizsgát.
A fizika írásbeli középszinten 120 percig tartott. Az írásbeli vizsgán a vizsgázóknak egy központi feladatsort kellett megoldaniuk. A feladatlap egy 20 kérdésből álló kérdéssort és négy összetett (nyílt végű) feladatot tartalmazott. Ez utóbbiak közül a vizsgázónak hármat kellett megoldania; a 3. és 4. feladat közül választhatott. Az elérhető maximális pontszám 90 pont.
Az emelt szintű fizika írásbeli 240 perces, és három részből állt: az első részben 15 feleletválasztásos kérdés, a második részben egy esszé megírása volt a feladat (itt 3 téma
közül egyet kellett kiválasztani, és kifejteni összefüggő ismertetés formájában a megadott szempontok alapján), míg a harmadik részben 4 összetett feladatot kellett megoldani. Az elérhető maximális pontszám 100 pont.
Vizsgázónként szükséges segédeszközként a függvénytáblázatot, és a szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet használhatták a diákok.
Rajz és vizuális kultúra
E vizsgatárgyból középszinten 419 helyszínen 1 864 vizsgázó (közülük szerb nyelven 1 vizsgahelyszínen 2 vizsgázó) tett érettségi vizsgát.
A rajz és vizuális kultúra középszintű írásbeli 180 perces; az írásbeli vizsgarészben a feladat egy képmelléklettel illusztrált művészettörténeti, műelemző jellegű, legalább hat feladatból álló feladatsor megoldása volt. Az írásbeli feladatsor 40-50%-a feleletalkotó típusú, amelyből legalább egy elemző vagy összehasonlító jellegű esszéfeladat. Maximálisan 75 pontot érhetek el az e tárgyból érettségizők.
Címkék: vizuális kultúra, fizika, rajz, felvételi, érettségi