Remekül kezdte a mérkőzést a vendég Szolnok, Wiggins négy, Rudner három, Lukács és Eads pedig 2-2 pontot szerzett, erre csak egy Paár-tripla jött válaszul, így 3-11 állt az eredményjelzőn, a Kaposvár pedig időt kért - írja a bb1.hu. Koprivica a második büntetőjét dobta be, Lukács hármasa után mezőnyből egy kettessel javított a center (6-14). Jovanovics is feliratkozott a pontszerzők közé, ráadásul két támadásból négy ponttal, Filipovity volt pontos kintről, a gólpasszt Eaddy jegyezte. Eads dobta be a büntetőit, Szőke is, Durham pedig egy hármast. Jean-Marie második esélyből hozott két pontot a hazaiaknak, ráadásul egy büntetővel 2+1 lett a vége. Révész kosarára is Jean-Marie felelt ráadásul ismét 2+1-es akcióval, Pongó rontott dobása után megint Révész volt jókor jó helyen. 18-28

Pallai triplájával folytatódott a játék, Jean-Marie megint egy támadólepattanó után volt eredményes, Révész találta meg Thomast nagy labdával a palánk alatt. Filipovity verte be Koprivica kiosztását, ráadásul oda is ütöttek neki, így 3+1 lett a támadás vége, Pallai kosara után kért időt ismét a Kaposvár (24-35). Jackson talált be kintről, Koprivica két ponttal hozta közelebb övéit, a Szolnok pedig időt kért. Eaddy kintről, Wiggins közelről köszönt be, Jackson zsákolásával 3 pontra jött fel a Kaposvár, de Durham és Wiggins hamar levegőhöz jutatta az Olajt. Thomas és Jovanovics révén már ismét 10 pont felett járt a differencia, Koprivica egy, Jackson két pontot szerzett, Eaddy triplájával pedig öt pontra jött fel a vendéglátó. Jackson dobott be két büntetőt, a Szolnok így három pontos előnyben kért időt. A félidőt Eads hármasa zárta. 43-49

Thomas büntetőivel vette kezdetét a második félidő, Wiggins sem hibázott, Koprivica mezőnyből talált be. Jackson távolról célzott remekül, Eads harmadik esélyből szerzett egy kettest, Jackson két büntetőt is értékesített (50-55). Wiggins jelentkezett ismét, Eaddy és Jean-Marie mutatott be egy 2-2-t, Krnjajski két pontra csökkentette a somogyi hátrányt. Jovanovics szerzett sorozatban öt fontos pontot, Eaddy büntetői után Pongó középtávolról, Szőke távolról talált be, Durham ziccere után kért időt a Kaposvár (60-66). Pallai hármasa ért célt, Eaddy azonnal válaszolt, így maradt bőven izgalom a negyedik negyedre. 63-69

Krnjajski kezdte meg a záró etapot egy 2+1-el, megint Pallai lépett elő egy hármassal, Lukács zsákolt, Durham ziccere után pedig időt kért Dalibor Damjanovic (66-76). Eaddy Krnjajski átadásából dobott egy hármas, Lukács kosarára utóbbi válaszolt, 2+1-es akcióval. Durham szórt egy triplát, Filipovity egy tempót, ismét Durham jelentkezett. Eads és Eaddy is bedobott egy hármast, Lukács ziccere után megint időt kért a Kaposvár (77-88). Egy jó sorozattal 2 perccel a vége előtt 4 pontra jött fel a Kaposvár, így Oliver Vidin is magához hívta tanítványait. Innen már nem engedte ki a mérkőzést a kezéből az Olaj, ezzel bebiztosította harmadik helyét az alapszakasz végén, míg a kaposváriak utolsóként zártak.

Kometa Kaposvári KK - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 90-96 (18-28, 25-21, 20-20, 27-27)
Bajnokság, 26. forduló

Kaposvár, Kaposvár Aréna

Játékvezetők: Kapitány Gellért, Kovács Nimród, Téczely Roland Balázs (Fekete László)

Kaposvár: Krnjajski 9, Eaddy 20/18, Paár 3/3, Filipovity 15/6, Koprivica 9. Csere: Halmai 3, Jackson 15/6, Jean-Marie 10. Szőke 6/3.

Szolnok: Jovanovics 15/3, Lukács 11/3, Eads 15/6, Rudner 3/3, Wiggins 14. Csere: Thomas 6, Pallai 11/9, Pongó 2, Durham 15/9, Révész 4.