A nyolc sikerrel álló SZTE-Szedeák fogadta a kilenc győzelmet számláló Kometa Kaposvári KK-t a bajnokság 23. fordulójában.

Krnjajski kosarára még volt válasza a hazaiaknak, Abell és Koprivica találataival viszont a Kaposvár kapta el jobban a rajtot. Locke triplájával kapaszkodtak a szegediek, de utolérni nem tudták a vendégeket, akik 9-14-nél, majd 11-16-nál is öt pontra növelték az előnyüket. Abell kettesével már hat lett közte, amire Jackson még egy triplát is rátett (13-22). Locke egy jó büntetővel és egy duplával hozta közelebb a Szegedet, majd a negyedet Koprivica egy büntetője zárta le (16-23).

Bognár hármasával indult a második negyed, Puska kettessel, Filipovity hármassal felelt (19-28). Állandósult a kilenc pont körüli különbség, Bailey hármasával azonban megkezdte a zárkózást a Szedeák. Mucza is betalált, négyre jöttek fel a hazaiak (30-34). Koprivica akciógólokkal növelte a különbséget, majd Szőke kettesével újra a tízhez közelített a kaposvári előny (33-41). Két akciógól mellett a büntetőké volt a főszerep a félidő hajrájában: 44-39-es vendég előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

null

Locke három triplája adta meg az alaphangot a második félidőre, azonnal fordított a Szedeák (48-44). Abell révén érkezett a vendégek első kosara, de Locke újabb hármasával tovább nőtt a különbség (51-46). Jackson is triplát dobott, de Locke továbbra is tarthatatlan volt – 59-53-nál már a 30. pontját jegyezte. Négy-öt pont körüli előnyét tartotta a Szeged, sőt Zsíros triplájával kilenc is lett közte (64-55), de Abell kosaraival gyorsan visszajött a Kaposvár (64-60). Bognár kettese faulttal együtt ment be, a büntető is jó volt. Halmai egyet dobott be a vonalról, a harmadik negyed utolsó perce viszont már csak Locke-pontokat hozott (69-61).

A záró negyed első perce is: Locke előbb egy duplát, majd egy triplát tett el (74-61). Koprivica és Abell pontjai nem engedték tovább távolodni a hazaiakat, de tízen belülre sem tudtak kapaszkodni a kaposváriak. Filipovity pontos büntetői csökkentették egy számjegyűre a különbséget, Abell révén pedig tovább zárkózott a Kaposvár (78-72). A hat pont állandósult a csapatok között, nem engedte közelebb ellenfelét a hazai együttes. A végére aztán nőtt is a különbség: 89-77-re nyert a Szedeák.

SZTE-Szedeák – Kometa Kaposvári KK 89-77 (16-23, 23-21, 30-17, 20-16)

Bajnokság, 23. forduló

Szeged, Városi Sportcsarnok

Játékvezetők: Tőzsér Dénes Kelemen, Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs (Mocsai László)

Szeged: Cohill -, Locke 41/18, Bailey 10/6, Bognár 10/3, Lake 8. Csere: Mucza 11, Zsíros 5/3, Balogh 4, Mayer -.

Kaposvár: Krnjajski 5/3, Abell 27/3, Szőke 4, Filipovity 12/3, Koprivica 15. Csere: Jackson Jr. 9/6, Halmai 3, Puska 2.