Da Silva kezdte jól a vendégektől a mérkőzést két kosárral, de Ronald Jackson hét, a visszatérő Koprivica és Derek Jackson 2-2 ponttal kezdte meg a mérkőzést - írja a bb1.hu. Griffin és ismét Da Silva kosarával már a vendégek álltak jobban, Meszlényi tört be két pontért (9-12). Abell szerezte meg első pontjait egy temóval, Nichols második esélyből tett fel egy könnyű ziccert, majd a kapsovári légiós egy 2+1-et is végig vitt. Nichols célzott pontosan távolról, a negyedet két vendég büntető zárta. 14-19

Krnjajski ziccerével folytatódott a találkozó, Molnár nagy labdáját Da Silva fejezte be, Paár iratkozott fel az eredményjelzőre. Griffin hármasára Ronald Jackson válaszolt egy duplával, Archibald növelte a vendégek előnyét. Paár egy pontot a vonalon hagyott, Abell viszont hibátlan volt, Sitku kiosztásából Griffin szórt triplát, Váradi Kornél pedig időt kért (23-29). Az szünet után Paár villant, Abell újabb két büntetőt értékesített, Molnár csak egyet. Paár egalizált egy triplával, Archibald fejezett be akrobatikusan a gyűrű környékén, ráadásul plusz egyet is mellé tett, Halmai célzott pontosan távolról. A negyed utolsó két percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül a hazaiak mehettek egy pontos előnnyel a szünetre. 38-37

A második félidő legeleje a Kaposvárnak sikerült jobban Paár, Abell, Koprivica és Ronald Jackson is betalált, a 8-2-es futásnak köszönhetően a vendégek időt kértek (46-39). Ez jót tett az SKC-nak, sikerült rendezni a sorokat és hamar három pontra jöttek fel 4 perc elteltével. A két csapat ezt követően egy hibákkal tűzdelt szakaszt produkált, a negyed utolsó három percére 52-50-es állással futottunk neki. A negyed végén megint a Kaposvár tudott válatni, elhúztak már 8 ponttal is ellenfelüktől, végül ebből négy maradt a dudaszóra. 60-56

Derek Jackson talált be kintről, majd Paár is, aztán az irányító két büntetőt is bedobott, így már 12-vel állt jobban a Kaposvár (68-56). Nichols büntetőivel került fel a negyedben a táblára a Sopron, Griffin gyors öt pontjával pedig féltávnál hétre jött fel az SKC. Csökkent a differencia ötre is, de a Kaposvárban még volt egy fokozat, az utolsó két percnél elhúztak 10 ponttal, ahonnan már úgy tűnt nincs visszaút Bors Miklós csapatának. Griffin és Nichols ezt máshogy gondolta, 25 másodperccel a vége előtt 2-re olvasztva a hazai vezetést. Jackson eladott labdája után Nicholst faultolta Paár, az amerikai 14 másodperccel a dudaszó előtt kiegyenlített, így jöhetett a hosszabbítás. 77-77

Négy soproni ponttal indult a ráadás, Krnjajski kettese után Molnár volt eredményes közelről, de a kaposvári húzóember ismét betalált (81-83). Nichols tört be nagyszerűen két pontért, Abell küldte a helyére mindkét büntetőjét, sőt triplájával már a hazaiak vezettek (86-85). Nichols lépett elő az SKC-ból ismét és bár a Kaposvárnak volt esélye megnyerni a mérkőzést, a Sopron nyert! 86-88

Kometa Kaposvári KK - Sopron KC 86-88 (14-19, 24-18, 22-19, 17-21, 9-11)

Játékvezetők: Goda László, Ádám József, Györfy Rúben (dr. Gincsai János Péter)

Kaposvár: D. Jackson 8, Abell 32/12, Paár 14/6, R. Jackson 14/6, Koprivica 6. Csere: Krnjajszki 6, Puska -, Bogdán -, Fazekas 2, Halmai 4.

Sopron: Nichols 33/9, Meszlényi 2, Griffin 19/15, Banyard 1, Da Silva 17. Csere: Sitku -, Fazekas Cs. -, Csendes -, Molnár M. 9, Archibald 7.