null

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a hazai Paks, Govens, Wright és White is betalált, 8-2-t mutatott az eredményjelző - írja a bb1.hu. Abell és Derek Jackson révén elkezdett kapaszkodni a Kaposvár, sőt utóbbi hármasával már döntetlenre álltak a felek (8-8). Wright és Woods lépett előre, Bogdán Benedek szórt be egy triplát, Abell ziccerével már a vendégek vezettek, de Radics azonnal válaszolt. Woods zsákolt, Puska távolról célzott pontosan, Derek Jackson és White duplái után döntetlenről várhatták a második negyedet a felek. 18-18

Abell ziccerével folytatódott a játék, egy triplát is, ráadásul a kettő között Ronald Jackson is betalált, Csirke Ferenc időt kért. Woods törte meg a Paks rossz sorozatát, Derek Jackson válaszolt a túloldalon, Wright volt eredményes közelről. Abell fejezett be egy szép figurát, aztán viszont egy pontot a vonalon hagyott, ahogy Govens is. Woods kettese után Abell kintről köszönt be, majd ismét Woods villant, de erre két Paár-tripla érkezett válaszul, a Paks pedig megint időt kért (27-39). Woods továbbra is parádézott, Abell tett fel egy ziccert, Pajor saroktriplája esett be. Paár villant megint, Abell mutatott be egy 2+1-et, így a félidőre 14 pontos előnnyel mehetett a Kaposvár. 32-46

Derek Jackson ott folytatta, ahol abbahagyta, Paár a harmadik hármasát is bevágta, Abell 20 pont fölé növelte a különbséget. Wright középtávoli dobása ért célt, Derek Jacksonra továbbra sem volt azonban ellenszer. Kovács egy pontot a vonalon hagyott, Abell ziccerezett, Derek Jackson kintről is beköszönt. Woods kanalazott össze két pontot, Ihring kiosztását Gulyás váltotta három pontra, Paár pöcizett vissza egy rontott dobást (40-63). Gulyás újabb triplát szórt be, Paár ismét feltett egy támadólepattanót, de a paksi fiatal megint betalált. Bogdán hatalmas passzát Puska fejezte be, Gulyás negyedik kinti kísérletét is a helyére küldte, Pajor ziccere után Váradi Kornél időt kért. Bogdán dobta be büntetőit, Ihring tett fel egy ziccert. 53-69

Abell kosarával indult a záró etap, Wright fordult be szépen a festékben, majd ő zárt le egy hosszú kosárcsendet mely majd két percig tartott. Abell váltott szépen ritmust és könnyű ziccerrel fejezett be, Ihring dobott egy visszalépős hármast (60-73). Wright nagy hibájából Ronald Jackson zsákolt, Wright pofozott be egy támadólepattanót, megtette ezt a túloldalon Derek Jackson is. Ihring nagy passzát Govens tette fel, Paár lépett be jó ütemben és már 17 pontnál járt. Govens dobott triplát és az utolsó két percre 10-re is feljött az ASE. Gulyás egy pontot a vonalon hagyott, a Kaposvár innen pedig már lemenedzselte a meccset. 73-82

Atomerőmű SE - Kometa Kaposvári KK 73-82 (18-18, 14-28, 21-23, 20-13)