Jól bekezdett az ASE, egy perc elteltével már 5-0 állt az eredményjelzőn, végül Hughes állította meg a hazai futást, de a különbséget még tartani tudták a hazaiak (9-4) - írja a bb1.hu. Paár triplájára Pajor hármasa érkezett válaszként, majd Hughes közelijével lopta a távolságot a somogyi alakulat (13-9). Eilingsfeld és Edwin jól játszott paksiaknál, így sokkal közelebb egyelőre nem tudott jönni a KKK (16-11). Brown betörése célt ért, de erre is válaszolni tudott az ASE, amely egy nagy futással kétszámjegyűre hízlalta az előnyét, időt kért Ivan Rudez (25-13). Ez sem lendítette át a holponton a vendégeket, így megmaradt a magabiztos paksi vezetés az első negyed végére. 29-17.

Puska jelentkezett egy szép betöréssel, majd Gabric csinált egy 2+1-es akciót, rögtön a negyed elején bejött tíz alá a Kaposvár (29-22). Grubor egy hármassal megszerezte a tizedik pontját a mérkőzésen, ám azonnal jött egy Gabric dupla a túloldalon (32-24). Bár próbálkoztak becsülettel a somogyiak, mindenre jött a válasz a Pakstól, így a tíz pont körüli differenciáról nem sikerült elmozdulniuk (37-26). Aris hármasa talpra ugrasztotta a vendégeket, időt is kért Csirke Ferenc (39-31). Ezúttal nem tört meg a kaposváriak lendülete, akik a Gabric-Brown-Hughes trió pontjaira alapozva a félidő előtt feljöttek három pontra is, ám a hajrában jobban összpontosított a Paks. 45-40.

Buckingham egyből egy triplával nyitott, majd Aris jutott el a gyűrűig (48-42). Egy szép kettő-kettő után Eilingsfeld vált le az emberéről, Edwin révén pedig újra meglett a közte tíz (52-42). Megint felváltva jöttek a pontok mindkét oldalon, így a hazai előny továbbra sem forgott komolyabb veszélyben. Buckingham ezúttal egy 2+1-es akcióval jelentkezett, de Bogdán távolijával újra bejött tíz alá a Kaposvár (59-51). Sokáig nem tarthatott a vendégek öröme, hiszen Grubor is pontosan célzott, ám erre Aris zsinórban öt ponttal tudott válaszolni (65-59). Újabb akciót sikerült kivédekeznie a vendégeknek, míg a túloldalon Brown büntetett, Csirke Ferencnek időt kellett kérnie (65-61). A kis szünet után Gabric is beköszönt, mindössze kettőre olvadt a Paks előnye, igaz, hamar jött a válasz (67-63). Aris dobott egy nagy hármast, majd Taiwo zsákolt másfél perccel a negyed vége előtt (69-66). Az utolsó percben is potyogtak a kosarak, végül 72-71-ről várhatták a záró etapot a felek.

Edwin büntetőzött pontosan, majd Atkinson fordult le az emberéről (76-71). Hughes szépíteni tudott, ám Edwin újra megvillant, hatra nőtt a paksi előny (79-73). Nem adta magát könnyen a vendég együttes, egy labdaszerzést követően Hughes zsákolt, Csirke Ferenc pedig időt kért (79-75). Sokáig nem esett újabb kosár, majd a remek meccset hozó Edwin büntetőzhetett (81-75). Egy időkérést követően Brown talált a gyűrűbe, ám Eilingsfeldtől hamar jött a reakció és már csak kevesebb, mint két és fél perc volt vissza (83-77). Buckingham sarokhármasa kulcsfontosságú volt és erre nem is tudott válaszolni a Kaposvár, amelynek innen már nem volt visszaút. Az Atomerőmű SE összességében végig vezetve győzte le a Kometa Kaposvári KK együttesét. 93-81.

Atomerőmű SE – Kometa Kaposvári KK 93-81 (29-17, 16-23, 27-31, 21-10)

Bajnokság, 16. forduló

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok

Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs, Györfy Rúben (Páli dr. Kálmán)

ASE: Edwin 22/6, Pajor 10/6, Buckingham 14/12, Eilingsfeld 11, Atkinson 10. Cserék: Grubor 18/12, Taiwo 8, Karosi -.

Kaposvár: Borwn 19, Aris 17/9, Puska 2, Gabric 17, Hughes 17. Cserék: Halmai -, Paár 3/3, Bogdán 3/3, Hendlein 3/3.