A 14. fordulóban a sérülésekkel tűzdelt, második helyen álló Szolnok, a két fontos győzelemből érkező Kaposvárt fogadta. A meccsnek külön pikantériát adott Dayon Griffin személye - írja a bb1.hu. Lassan kezdődött a mérkőzés, 1:20-ig kellett várni az első kosárra, Aris köszönt be kintről, Durham eladott labdája után Gabric fejezte be a gyorsindítást, Szubotics harcolt ki három büntetőt, amivel megszerezte a hazaiak első pontjait (3-5). Brown ezen a mérkőzésen is hamar megkezdte a pontgyártást, hat elrontott hazai mezőnykísérlet után Williamson talált be közelről, Szubotics egy büntetővel, majd egy triplával megfordította a mérkőzést (9-7). Gabric azonnal visszadobta a hármast, de a túloldalon megtette ezt a volt csapata ellen pályára lépő Griffin is, sőt egy kettessel is megtréfálta korábbi kenyéradóját. Barnes egy pontot a vonalon hagyott, Hughes nem hibázott, Révész maradt üresen a palánk alatt, utána viszont 2-ből csak 1 büntetőt értékesített. Krnjajskitól Pongó csente el a labdát, könnyű ziccere után Ivan Rudez időt kért. Hughes szépen dolgozott a festékben, Griffinen viszont látszott, hogy buzog benne a bizonyítási vágy, egy újabb távoli dobást süllyesztett el. Hughes és Révész váltott kosarat, utóbbié ráadásul +1 volt. 26-17

Ismét Griffin villant amivel már át is lépte a 10 pontos határt, a helyére igazolt Brown sem akart lemaradni, Garbic-ot játszotta meg Hughes a palánk alatt. Szubotics rontott dobása után maga tette vissza a támadólepattanót, Brown passzát Aris váltotta két pontra. Pongó találta üresen Williamsont középen, aki bevágta a középtávolit, majd ismét Griffin zörgetett be egy triplát, így az ex-kaposvári már 5/7-tel és 13 pontnál járt (35-23). Barnes ment be bártan a darálóba, Bogdán is feliratkozott az eredményjelzőre, majd megint az Olaj légiósa szerzett két pontot, ezúttal a vonalról. Gilszki középtávoli dobásával már 16 volt közte, Gabric dobott egy triplát, Brown pedig egy ziccert, így Gasper Potocnik időt kért (41-30). A játékmegszakítás után Pongó törte fel a vendégek védelmét, Hughes parádés centermunkával a mezőnyben másodikként, a vendégek közül elsőként érte el a 10 pontot, ráadásul a plusz egyet is értékesítette. Durham és Williamson játszott össze, a félidőt azonban Brown kosara zárta, így 10 pontos előnnyel vonult a félidőre az Olaj. 45-35

A második félidő Brown kosarával vette kezdetét, 2+1-ére Pongó válaszolt egy hármassal. Hughest hozta kihagyhatatlan helyzetbe Aris, a Szolnok magyar játékosa azonban ismét hibátlanul célzott kintről. Gabric dobott egy ziccert támadólepattanója után, majd Hughes kiosztásából efy triplát 45 fokból, amivel 6-ra jöttek fel a vendégek, Potocnik mestertől jött is az időkérés (51-45). Barnes dobott egy kosarat közelről, Pongó állította vissza a félidei különbséget. A hazaiak 0-ása két büntetőt is a helyére tett, Williamson középről szórt be egy hármast, így hírtelen egy 9-0-ás futással megint meglépett az Olaj (60-45). Durham ziccere után, mínusz 17-nál kért időt Rudez és a Kaposvár. A szünet után a szolnoki irányító a plusz egyet is betette a közösbe, Brown is faulttal együtt dobott kosarat. Griffin 2/2-vel zárt a vonalról, ahogy Hughes is, volt csapattársa egy floaterrel is szomorította korábbi csapatának szurkolóit. A negyedet Durham és Brown 2-2 pontja zárta. 69-53

Révész ziccerére, Gabric dobott egy triplát, Barnes kettesére Hughes válaszolt, majd Szubotics két büntetőt küldött a helyére. Egyik csapat sem találta a ritmust a negyedik negyedben, de ez az Olaj malmára hajtotta vizet, négy perc után 6-5 volt a negyed állása. A nagy kosárcsendet Aris törte meg egy triplával, Barnes azonnal visszadobta azt (78-61). Griffin újabb triplájával már 20 volt közte négy és fél perccel a vége előtt, így eldőlt a mérkőzés, a végén csak kicsit kozmetikázni tudott az eredményen a Kaposvár, amely két nyertes meccs után kapott ki, az Olaj pedig továbbra is tapad a Falcora. 86-70

Szolnoki Olajbányász - Kometa Kaposvári KK 86-70 (26-17, 19-18, 24-18, 17-17)

Szolnok: Durham 7, Gilszki 2, Barnes 14/3, Szubotics 11/3, Williamson 12/6. Csere: Pongó 12/6, Révész 8, Griffin 20.

Kaposvár: Brown 18, Aris 13/9, Puska -, Gabric 18/12, Hughes 17. Cserék: Halmai 2, Bogdán 2, Krnjajski -.