Jones gólpasszából Valerio triplájával kezdődött a mérkőzés, majd Joseph is kintről volt eredményes - írja a bb1.hu. A távoli tűzijátékot Gabric folytatta, majd megint a soproniak 1-ese válaszolt, közben Barnett dobott azért egy kettest is (3-11). Valerio közelről is hozzátett két pontot a közösbe, így három perc után már 10 volt közte, Ivan Rudez időt is kért. Aris hármasával próbált újra sínre kerülni a Kaposvár, Puksa faultja után Barnett dobott be két büntetőt. Joseph és Durham dupláival tovább nőtt a differencia, a Kaposvár pont úgy kezdte a mérkőzést, ahogy az elmúlt fordulókban játszott (6-19). Hughes két sikeres büntetővel próbálta megkezdeni a zárkózást, Jones ziccere után Gabric megint távolról célzott pontosan, Valerio a vonalról célzott hibátlanul. Griffin második kísérletével már feliratkozott az eredményjelzőre, majd megint a vendég 27-es büntetőzött újfent 2/2-vel, ahogy Molnár is. Gabric ment át a vendég védelmen egy kettesért, Valerio hármasával pedig már 12 pontnál járt. A kaposvári védelem továbbra is átjáróház volt, Joseph büntette ezt három ponttal, Griffin egy büntetőt a vonalon hagyott, a negyedet pedig Puska hármasa zárta. 19-33

Krnjajski első pontjaival indult a második negyed, Sitku válaszolt duplájával. Griffin 45 fokból dobott hármast, Molnár ugyanonnan szerzett gyakorlatilag kosarat mint Sitku. Krnjajski kezdett megérkezni a meccsbe, most épp egy 2+1-el, Griffin révén pedig 10 alá is benéztek a hazaiak, ami miatt érkezett a vendég időkérés (29-37). Jones hármasa törte meg a kaposvári futást, Hughest találta meg Griffin üresen a palánk alatt. Durham csak egy büntetőt dobott be míg Hughes a másik oldalon egy középtávolit, Durham ezt a két pontot a mezőnyből annulálta. Aris rá jellemző betöréssel vetette észre magát, ráadásul Joseph oda is ütött (36-43). Hughes és Gabric révén már csak 3-ra olvadt a soproni előny, Gabric büntetőire Joseph válaszolt, a horvát viszont egy triplával kiegyenlített. Joseph ziccere után Griffin zsákolt, majd Valerio villant megint (47-49). Az utolsó másfél percben előbb Griffin talált be, aztán megint Joseph tört be, a Kaposvár amerikai játékosának ez nem szegte kedvét. Mivel a negyedben már csak soproni kosár esett, a két csapat két pontos vendég vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre. 51-53

Molnár kosarával 4-re nőtt a vendég előny, Gabric ötödik kísérletéből ötödik tripláját dobta, majd egy középtávolit is, Joseph hármasa és Hughes közeli dobása után újra döntetlen állt az eredményjelzőn (58-58). A Sopron Joseph és Barnett vezetésével a semmiből futott egy 7-0-át, így Ivan Rudeznek ismét időt kellett kérnie. A két csapat ezt követően teljesen megállt, négy perc alatt mindössze két Durham büntető és egy Aris dobás ment be. Petersen büntetőivel és betörésével 4-re zárkózott a Kaposvár, a negyedet pedig Heindlein egy és Durham két sikeres büntetője zárta. 65-70

Krnjajski triplájával vágtunk neki az utolsó etapnak, Joseph törte fel a hazai védelmet. Durham tett fel egy ziccert közelről, Hughes középtávolról, Valerio pedig közelről növelte csapataik pontjainak számát. Joseph ugyan elrontotta a hármast Durham visszatette a támadólepattanót, így már kilenccel ment a Sopron, Griffin csökkentette ezt kettővel (71-78). Gabric révén tovább zárkózott a Kaposvár, Joseph azonban egy hármast dobott rá. Jones távolija után már 10 fölé kúszott a különbség. Durham zsákolása és Valerio ziccere gyakorlatilag lehetetlen helyzetbe sodorta a házigazdákat 3 perccel a vége előtt (73-89). A maradék időben nemhogy faragni nem sikerült a hazaiaknak a hátrányból, de az nőtt is, így a folytatódott a Kaposvár vesszőfutása, míg a Sopron fontos győzelmet aratott. 79-96