A második helyen zárta az MVM-Bányász Kupát a Kometa KKK, miután a fináléban vereséget szenvedtek a házigazda Oroszlánytól. A somogyiak a Soporon KC, az MVM-OSE Lions pedig a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttesét győzték le a torna első napján, így a szombat esti döntőben találkozott a két csapat.

Végig nagy csata zajlott a pályán, s az első negyedben még a KKK vezetett három ponttal. A hazaiak azonban a félidőig átvették a vezetést, s hiába nyerték meg a vendégek a harmadik felvonást, a minimális fór az OSE csapatánál volt. A záróetapban is óriásit küzdöttek Hendleinék, de végül a házigazda nyerte meg a találkozót, és így otthon tartotta a kupát.

A kaposváriak vezetőedzője, Ivan Rudez igyekezett mindenkinek lehetőséget biztosítani. Pályára lépett Halmai Dániel, aki szerzett is négy pontot, de szóhoz jutott Hajduk Attila Dominik és Antalics Dániel is.

MVM-OSE Lions–Kometa Kaposvári KK 87–81 (21–24, 27–20, 21–23, 18–14)

Kometa Kaposvári KK: Aris (4), Puska B. (7/3), Bogdán B. (7), Gabric (26/18), Hughes (17). Csere: Krnjajski (8), Halmai D. (4), Hendlein (-), Csorvási (8), Hajduk (-), Antalics (-) Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.

Az MVM-OSE Lions legjobb dobói: Dimitrijevic (22/9), Barnjak (15/9).

A bronzmérkőzésen: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC 62–93 (11–26, 20–15, 18–26, 13–26).

A torna végeredménye: 1. MVM-OSE Lions, 2. Kometa Kaposvári KK, 3. Sopron KC, 4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.