A Kaposvári Somogy SC ellenfele a Papíron SC Szeged együttese volt a döntőben, ahol négy mérkőzés után 2:2 volt a párharc állása, így az 1992. április 19-i kaposvári mérkőzés döntött a bajnoki címről - írja a hunvolley.hu.

Több, mint 1800 szurkoló előtt repülőrajtot vett a Kaposvár, 15:2-re nyerve az első szettet. A második játékrészben ugyan kiegyenlített a Szeged, majd a harmadik játszmában ismét a hazaiak dominálnak. Jöhetett a negyedik szett, ahol szorosabb az állás, ám 13:9-es kaposvári vezetés után már csak a hazaiak szereznek pontot: a csapatkapitány, Demeter György óriásit blokkol, ezzel szerzi meg a Kaposvári Somogy SC története első bajnoki címét!

A kerek évforduló alkalmából Demeter Györggyel beszélgettünk.

A Kaposvári Somogy SC 1991/92-es bajnokcsapata: Burus Nicolae, Czotter Csaba, Demeter György (csapatkapitány), Kántor Sándor, Luksys Ricardas, Mészáros Péter, Pásztor Attila, Radó Gyula, Stefik Csaba, Vörös Károly. Vezetőedző: Laszczik Iván.