A betegsége miatti egy meccses kihagyást követően Nikola Lazics vezetőedző ismét elfoglalhatta helyét a kaposváriak kispadján. Pollard duplájával indított a Kecskemét, de nem kellett sokat várni T. Price válaszára sem. Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, rendre pontokkal végződtek az akciók mindkét oldalon. A somogyiak hamar összegyűjtötték a négy csapatfaultot védekezésben, így a hazaiak büntetőkből is eredményesek lehettek. Több távoli kísérletet is elhibáztak az alföldiek, a szerzett lepattanók után pedig a vendégek jutottak 10–9-es vezetéshez. Két gyors akció azonban elég volt a kecskemétieknek, hogy meglépjenek, Lazics edző pedig azonnal időt is kért, mielőtt túl nagy lett volna a különbség. A negyed végeredményét Milutinovics alakította 21–13-ra a mind a hat triplakísérletet elrontó somogyiakkal szemben.

Martin 2+1-es akciója hozta vissza a tíz pontos határra a kaposváriakat, de az ötven százalékos pontossággal triplázó hazaiak ellen ez is kevés volt. A gyengén védekező kaposváriak egyre nagyobb hátrányba kerültek. Lazics edző újabb időkérését követően sikerült javítani a helyzeten, 40–31-nél már Forray Gábor kérte magához csapatát. A félidőt X. Ford triplája zárta 45–34-nél.

Martin, Diggs és T. J. Price találataival kezdtek a vendégek a harmadik negyedben, a 8–0-s rohanást követően pedig már 45­–42 állt az eredményjelzőn. Nagyot harcolt az egyenlítésért a Kaposvár, T. J. Price 2+1-es akciójával pedig már ismét vezettek a kék-fehérek. Dramicsanyin és Pollard révén javítottak a kecskemétiek, de az utolsó negyedben Diggs és Hilliard triplái versenyben tartották a somogyiakat.

A 36. percben T. J. Price kipontozódott, ez pedig érzékenyen érintette Lazics csapatát. Diggs vette át a pontszerző szerepkört, negyedik triplája után ismét Forray kért időt 74–78-nál. A végjátékot Hilliard hármasa vezette fel, X. Ford pedig a sarokból volt ugyanígy eredményes. Pollard egyenlített négy másodperccel a vége előtt és kiharcolta a hosszabbítást. Martin nyitotta pontokkal a ráadást, de Klobucar távolija a kecskemétieket hozta kedvezőbb helyzetbe.

Az utolsó percekben többször is hibáztak a kaposváriak, akik végül nagy küzdelem után maradtak alul az alföldiek otthonában.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kaposvári KK 92–89 (21–13, 24–21, 14–22, 25–28, 8–5) – hosszabbítás után

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Mészáros B., Csabai-Kaskötő B., Makrai M.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard (29/12), Milutinovics (11/3), Klobucar (18/9), Dramicsanyin (14/6), Fazekas (2). Csere: Wittmann (6/3), Karahodzics (9), Kiss D. (-), Ivkovics (3/3). Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Hegedűs Gergely, Dusan Markovic.

Kaposvári KK: Hilliard (19/9), T. J. Price (19), Plézer (1), Hendlein (2), Martin (18). Csere: Csorvási (4), Kranjajszki (-), X. Ford (8/6), Diggs (18/12), Puska (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 9–10, 12. perc: 26–18, 17. perc: 40–31, 22. perc: 45–40, 27. perc: 54–56, 32. perc: 61–56, 37. perc: 70–73, 42. perc: 87–87.

Kipontozódott: T. J. Price (a 36. percben), Martin (a 45. percben).

Jók: Pollard, Milutinovics, Dramicsanyin, Klobucar, illetve T. J. Price, Hilliard, Martin, Diggs.