A vendégeket Kaposvár polgármestere köszöntötte. Szita Károly a többi között arról beszélt, hogy a koronavírus-járvány az élet minden területére rányomta a bélyegét, így a sportra is. A kaposvári tehetségek azonban a rendkívüli körülmények közepette is bizonyították rátermettségüket. Példát mutatva kitartásból és elkötelezettségből.

Ezek a példák sokak számára nyitnak utat a sport, a rendszeres mozgás felé, amelynek hétköznapi- és versenyfeltételeit a város folyamatosan bővíti. A cél ugyanis az, hogy 2030-ra Kaposvár legyen az ország egyik legegészségesebb városa.

Az „Év Sportolója” női kategóriában:

2020-ban és 2021-ben Halmai Petra úszó, Kaposvári sportközpont és Sportiskola 

Az „Év Sportolója” férfi kategóriában:

2020-ban Boros Bence dzsúdó versenyző, Kaposvári Judo Klub Egyesület

2021-ben Herczeg Balázs "Mókus" - motorversenyző

Az „Év Sportolója” csapat kategóriában:

2020-ban az 1. MCM-Diamant Kaposvári Női Röplabda Club-felnőtt női csapata

2021-ben Fino Kaposvári Röplabda Sportegyesület-felnőtt férfi csapata

Az „Év Utánpótláskorú Sportolója” női kategóriában:

2020-ban Hajdu Boróka a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola atlétája, aki 2020-ban súlylökésben, diszkosz- és kalapácsvetésben ért el kiemelkedő eredményeket korosztályában (edző: Dovigyel Csaba)

2021-ben Farkas Júlia – a LSC Ritmikus Gimnasztika SE versenyzője, aki 2021-ben a magyar felnőtt ritmikus gimnasztika válogatott tagjaként kiválóan szerepelt több nemzetközi versenyen, valamint a várnai Európa-bajnokságon (edző: dr. Balogh Orsolya)

Az „Év Utánpótláskorú Sportolója” férfi kategóriában:

2020-ban és 2021-ben is Kardos Dániel úszó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, aki a két év során 3 ifjúsági országos bajnoki címet szerzett, bekerült a Héraklész bajnok válogatott keretbe, részt vett a római ifjúsági Európa-bajnokságon (edzők: Meiszterics László, Virovecz Richárd, Hajdu Sándor, Stoff Dóra)

Az „Év Utánpótláskorú Sportolója” csapat kategóriában:

2021-ben a Kaposvári Vízügyi Sport Club férfi ifjúsági kajak négyese, akik 500m-en ifjúsági magyar bajnokok. A csapat tagjai: Faludy András Miklós, Tóth Adorján, Tóth Donát Boldizsár, Kövesdi Patrik (edző: Faludy András)

Kaposvár magyar bajnok-, Európa- és világbajnoki helyezett sportolói, valamint a magyar válogatottak:

Atlétika: Horváth Barnabás - Kaposvári Atlétikai Club: 3000 m akadályfutás, 2021. U20 OB első helyezett (edző: Hirt Mihály)

Birkózás: Tóth Zsombor ­- Kaposvári Sportközpont és Sportiskola: 2020. kadet szabadfogású magyar bajnok +110 kg (edző: Takács László)

Íjászat: Hevesi Lajos - Kapos Íjász Egyesület: 2020-ban pálya és terep íjászatban, 2021-ben csigás íj kategóriában szenior magyar bajnok

Íjászat: Izsák Béláné - Kapos Íjász Egyesület: 2021. történelmi íj kategóriában a 3D OB-n és a Történelmi OB-n is bajnok lett, a Szekszárdon megrendezett világbajnokságon a 3. helyet érte el a szeniorok közt.

Íjászat: Péter Zsolt - Kapos Íjász Egyesület: 2021. Terep OB-n csigás vadászíj kategóriában a legjobb szenior versenyző 

(edzők: Fehér János László, Izsák Béla)

Judo: Boros Bence - Kaposvári Judo Klub Egyesület: 2020-ban és 2021-ben is - a súlycsoport váltás ellenére is - magyar bajnokságot nyert (edző: Kéki Márton)

Sebességi Autómodellezés: Nagy Zoltán - Kaposvári Textiles Modellező Klub: 2020. felnőtt OB 2,5cm3-es első helyezés

Sebességi Autómodellezés: Tamasóczki Tamás - Kaposvári Textiles Modellező Klub: 2020. felnőtt OB 10 cm3-es első helyezés

Sebességi Autómodellezés:  Szentesi Norbert - Kaposvári Textiles Modellező Klub: 2021. felnőtt OB 10 cm3-es első helyezés

Hajómodellezés: Gulyás Mihály - Kaposvári Textiles Modellező Klub: 2020. felnőtt OB F1V-15 cm3 első helyezés

Hajómodellezés: ifj. Novics József 2020-ban felnőtt OB F1E és 2021-ben Mini-Eco Expert és Eco-Expert elektromos hajómodell kategóriában is magyar bajnok

(edzők: Szentesi Norbert, Tamasóczki Tamás, Várady István)

Ökölvívás: Orsós Tamás - Ring Sport Club Kaposvár: 2021. junior, 46 kg első helyezett (edző: Vajmi Csaba)

Quadratlon - kajak: Szerafin Dániel - Kaposvári Vízügyi SC: 2020. sprint EB U19 második hely

Quadratlon - kajak: Tóth Adorján - Kaposvári Vízügyi SC: 2020. sprint EB U17 első hely

Quadratlon - kajak: Mácsai Zsombor - Kaposvári Vízügyi SC: 2020. sprint EB U17 második hely

Quadratlon - kajak: dr. Csima Ferenc - Kaposvári Vízügyi SC: 2020. sprint EB abszolút és sprint EB masters első hely. 2021. sprint VB abszolút és masters első hely, középtávú VB abszolút második hely, masters első hely, sprint EB abszolút első hely, masters első hely, középtávú EB abszolút első hely, masters első hely, Kajak-kenu Maraton VB K1 masters első hely (edző: Faludy András)

Ritmikus Gimnasztika: Gyenesei Fanni - LSC Ritmikus Gimnasztika SE: 2021. felnőtt OB karika első hely (edző: dr. Balogh Orsolya, Oláh Dóra, Boros Ninetta)

Rúdsport: dr. Bence-Kiss Krisztina és Szabadi Szabolcs - Chameleon Poledance SE 2021. Rúdsport VB-Bologna felnőtt duó hetedik hely

Stunt riding: Herczeg Balázs "Mókus" 2021. magyar bajnok és Európa-bajnok

Úszás: Halmai Petra - Kaposvári Sportközpont és Sportiskola: 2020. felnőtt OB 100m mellúszás első helyezett (edző: Virovecz Richárd)

Úszás: Kardos Dániel - Kaposvári Sportközpont és Sportiskola: 2021. ifjúsági OB 100m mellúszás első helyezett, 200m mellúszás első helyezett, ifjúsági EB 4x100m MIX vegyes váltó tagja ötödik helyezett (edző: Meiszterics László)

Úszás: Fábián Szabolcs - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. szenior OB fedett 50m-es OB 200m mellúszás első helyezett, nyitott 50m-es OB 200m mellúszás első helyezett

Úszás: Gonda Marina - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. szenior OB nyitott 50m-es OB 50m pillangó első helyezett, 100m pillangó első helyezett

Úszás: Kovács Attila - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. nyitott 50m-es OB 50m gyors első helyezett, 50m hátúszás első helyezett

Úszás: Nock Norbert  - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. nyitott 50m-es OB    100m mellúszás első helyezett, 200m mellúszás első helyezett

Úszás: Varga Miklós - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. fedett 50m-es OB 800m gyors első helyezett

Úszás: Vincze Ildikó - Kaposvári Arena Senior Úszó Egyesület: 2021. fedett 50m-es OB 50m mellúszás első helyezett, 50m pillangó első helyezett

(edzők: Nógrádi Ádám, Rákhely Béla)

Uszonyos és búvárúszás: Lengyeltóti Bence - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2020. és 2021. felnőtt OB 400m uszonyos gyorsúszás első helyezett, 2021-ben tagja a bajnok 4x100m és 4x200m felszíni úszó váltónak, felnőtt VB 200m uszonyos gyorsúszás második helyezett, 400m uszonyos gyorsúszás harmadik helyezett

Uszonyos és búvárúszás: Hamlin Matthew - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2021. felnőtt OB 100m felszíni úszás első helyezett, tagja a magyar bajnok 4x100m és 4x200m felszíni úszó váltónak, felnőtt VB 4x100m mix uszonyos gyors váltó első helyezett, 4x200m férfi felszíni váltó negyedik helyezett, 4x50m mix felszíni váltó nyolcadik helyezett

Uszonyos és búvárúszás: Semostyán Róbert és Landor Patrik - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2021. tagjai a magyar bajnok 4x100m és 4x200m felszíni úszó váltónak

Uszonyos és búvárúszás: Stadler Csenge - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2021. felnőtt VB 200m uszonyos gyorsúszás hetedik helyezett, 400m uszonyos gyorsúszás ötödik helyezett

Uszonyos és búvárúszás: Szabó Száva Hargita - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2021. junior VB 400m uszonyos gyorsúszás örtödik helyzett

Uszonyos és búvárúszás: Posza Dorina - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE: 2021. felnőtt OB 400m búvárúszás első helyezett

(edzők: Kovács László, Lábodi Laura, Lengyeltóti István)

Vitorlázás: Vida Péter, Karsai Gábor, Csizmadia Gábor, Miseta Gábor, Presztóczki Zsolt - Karsailing Vitorlás Sport Egyesület 2021. felnőtt magyar bajnok a Bavaria 32 hajóosztályban (edző: Karsai Gábor)

Versenytánc: Ametiszt Tánc-Sport Egyesület Formáció Magyar Bajnokság 2020. felnőtt lányformáció - latin, junior lányformáció - standard első helyezett: Balázs Noémi, Bognár Alexandra, Bogyó Tamara, Csendes Bianka Klaudia, Fazekas Flóra Zsófia, Horváth Judit Fanni, Káldi Katalin, Kiss Melissza Amanda, Kollár Janka, Máté Zsóka, Mettner Léna Míra, Nyári Virág Flóra, Pátkai Veronika, P. Kovács Panka Dóra, Szabó Dorottya, Varga Eszter

Versenytánc: Ametiszt Tánc-Sport Egyesület Formáció Magyar Bajnokság 2021. felnőtt lányformáció - standard, junior lányformáció - standard első helyezett: Bíró Kata, Bognár Míra, Borzavári Hanna, Fantoly Fanni, Halmóczki Lili, Jeges Jázmin Mirjam, Kiss Flamina Hanna, Kiss Virág Vivien, Kurucz Dominika, Lassu Flóra, Mettner Melitta Liliána, Palancsa Kamilla Julianna, Petter Alexa, Ráczkevi Hanna, Tóth Jázmin Hanna, Vida Luca Dominika

(edző: Simonyi-Hornyák Hajnalka)

Fogyatékkal élők sportja

Alpesi sí: Árok Csaba - Bárczi DSE: 2020. felnőtt alpesi sí és snowboard magyar bajnok (edző: Pilbauer István)

Atlétika-Race Running: Deák Réka - Kaposvári Atlétikai Club 2020. 60m-en Paraatlétikai Országos Bajnokságon első helyezett (edző: Sárdi Attila)

2020-ban és 2021-ben a magyar válogatottban szereplő sportolóink labdajátékokban: 

Röplabda: 1.MCM-Diamant Kaposvári Női Röplabda Club: Felnőtt válogatott 2020. Bodovics Hanna, Kump Alíz, Szedmák Réka 2021-ben is, Szpin Renáta, Szűcs Kinga, Tálas Zsuzsanna 

Röplabda: 1.MCM-Diamant Kaposvári Női Röplabda Club: U19-es válogatott 2020. Kump Aliz, Szatmári Lilla, Szerencsés Mimi, Tóth Jázmin

Röplabda: Fino Kaposvári Röplabda Sport Egyesület: Felnőtt válogatott 2020. Bozóki Bence, Horváth Kristóf, Kalmár Ákos, Kiss Máté, Keen Cameron.  Felnőtt válogatott 2021. Bozóki Bence, Bögöly Gábor, Hubicska Patrik

Röplabda: Fino Kaposvári Röplabda Sport Egyesület: U22 válogatott 2021. Iván Bence, U18 válogatott 2020. Fenyvesi Barnabás, U20 válogatott 2021. Fenyvesi Barnabás, U18 válogatott 2021. Tóth Gábor, Zarka Márton

(edző: Ruben Wolochin)

Röplabda: Fino Kaposvári Röplabda Sport Egyesület: U16 válogatott 2020. Fógel Dávid, Kiss Bálint, Kiss Péter, Laczó Bálint, Zarka Márton

(edző: Demeter György, Varga Péter, Sántosiné Oláh Edit, Demeter András György, Kovács Balázs, Zarka Péter)

Kosárlabda: Kaposvári Sportközpont és Sportiskola: U18 válogatott 2021. Paár Márk, U16 válogatott 2021. Antalics Dániel, Szőke Bálint

(edző: Szőke Balázs)

Több évtizedes kimagasló munkájukért életműdíjat kapott triatlon versenybírók: Böröczi Antalné, Böröczi Viktória, Vadkerti Tóth Anita

Címkék: sportoló, példakép, világbajnokság, bajnok, egészség, Kaposvár