A meccs elején 8:8-ig tudott egyenlő partnere lenni a vendégcsapat a Kaposvárnak, mert ezt követően villámgyorsan 20:10-re húztak el a hazaiak a DVTK fogadási bizonytalanságait kihasználva. Ezt követően ugyan megint kiegyenlítődött a játék, de ez is 25:16-os kaposvári szettgyőzelmet eredményezett.

A második játszmában már sokkal korábban sikerült elhúznia a Kaposvárnak, 12:4 után pedig a végén még azért kellett izgulniuk a diósgyőrieknek, hogy kijönnek-e a tízből, de ez végül sikerült (25:12). A harmadik felvonásban is tetszés szerint szerezték a pontjaikat a hazaiak, akik gyakorlatilag a játék minden elemében jobbak voltak ellenfelüknél (25:12).

1. MCM-Diamant Kaposvár –Diósgyőri VTK 3–0 (16, 12, 12)

Kaposvár Aréna, 150 néző. Vezette: Soltész, Tillmann.

1. MCM-Diamant Kaposvári NRC: Grbac (5), Boshnakova (13), Wirth (4), Szedmák (12), Matics (10), Lemmens (10). Csere: Szpín (liberó), Hegyi (liberó), Tóth J. (1), Budai V. (1), Honfi (2). Vezetőedző: Vincent Lacombe. Edző: René Bord Mathieu.

Diógyőri VTK: Kalmár V. (1), Egri (3), Kiss E. (9), Dhurate (5), Godó (11), Jovics (–). Csere: Kundrák (liberó), Kuzelová (2), Sitku (–), Hollósi (–). Vezetőedző: Farkas Mihály Tamás.