Hasonló játékerőt képvisel a két csapat, találkozóikon általában a hazai pálya előnye szokott dönteni. Az ifjúsági mérkőzésen a vendégeknél két kevés ideje tekéző játékos szerepelt, így a jóval tapasztaltabb ajkaiak szettveszteség nélkül nyertek.

A felnőtt mérkőzés első sorában Pintér György az első szettben ugyan alulmaradt, de kiegyensúlyozott teljesítményével fordított és 3:1 arányban, 44 fával nyert. Horváth László a vendégek egyik legjobbja ellen az első és utolsó szettet ugyan megnyerte, de a többletfa a hazai játékosnak kedvezett, így kiegyenlítődött a pontok állása, a kaposváriak 27 fával vezettek.
A második sorban Nagy Gergő jó formáját tartva nem adott esélyt ellenfelének, a harmadik szettben ugyan szenvedett, de az utolsóban egy kiváló tarolással kijavította és mint utóbb kiderült a mérkőzésen egyedüliként lépte át a 600 fás határt. Kálny Krisztiánnak az első és utolsó szett gyengébbre sikerült, ennek ellenére szoros párharcot vívott ellenfelével, a hazai játékos 119. dobásával elért kilences azonban az ő javára döntött. Két sor után 2:2 volt a pontarány, az Investmentesek 59 fával vezettek.

Az utolsó sor végletekig kiélezett, izgalmas küzdelmet hozott. Sághy Tamásnak nem igazán ment a játék, de az első szettet némi szerencsével megnyerte, majd a következő kettőben alulmaradt. Eközben Németh Tibor mindhárom szettet elvesztette, így a harmadik ajkai pont már biztos volt, ráadásul a hazaiak átvették a vezetést is 14 fával, elúszni látszott a meccs a Közutasoknak, még a döntetlenben bizakodtak. Ekkor azonban nagyot fordult a játék képe. Németh nyert az utolsó szettben, Sághy telizésben fej-fej mellett haladt ellenfelével, aztán következett egy fergeteges tarolás, a 26., 27., 28. és 29. dobásra is kilencest ütött, mellyel nem csak az összfát fordították meg a vendégek, hanem Sághy a győzelemhez szükséges harmadik csapatpontot is behúzta, így az Investment Közutasok Kaposvári TK nyert 5:3 arányban, megszerezve a 2021-22-es bajnokság első győzelmét.
Egy hét múlva a bajnoki címre is esélyes Zalaegerszegi TK-t fogadják a Közutasok a Szántó utcai tekecsarnokban - tudatta szerkesztőségünkkel a klub.