Nem jutott döntőbe a 4x100 méteres vegyesváltó csütörtökön a tokiói olimpia úszóversenyén.

A Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd, Gyurinovics Fanni összetételű magyar négyes 3:47.15 perces idővel a 15. helyen zárt.

Márton Richárd a futam után így értékelt: "Három a magyar igazság" - utalt arra, hogy Rióban kint volt, de nem úszott, míg Tokióban az első váltószereplésekor kizárták a négyest. "Rajtam kívül mindenkinek ez volt az első úszása olimpián, és büszkék lehetünk arra, hogy itt voltunk. Mindenki kihozta magából a maximumot."

A Kaposvári Sportközpont és Sportiskola úszója, Halmai Petra korábban a Budapest Bajnokságon biztosította be ötkarikás szereplését, miután 100 méteres mellúszásban a legjobb B szintes versenyzőnek bizonyult.

A KASI sportolója a kiutazás előtt stábunknak is nyilatkozott.