A szokásos télvégi időpontot a koronavírus-járvány keresztülhúzta, így idén június közepén rendezték meg a KOMETA 11. fUTÓFARSANG-ot. Az utcai futóversenyen a megszokott tömeg elmaradt, ennek oka, hogy sokan korábban betegek voltak, így a felkészülésük sem volt zökkenőmentes.

150-en így is összejöttek. Érkeztek az ország számos pontjáról és külföldről is. A résztvevők két táv közül választhattak: vagy 21,1 kilométert futottak, vagy kereken 10 kilométert. Az útvonalak és a szintemelkedések között kategóriánként akadtak különbségek.

Több korcsoportban rajtvonalhoz állhattak a juniorok, a felnőttek, a szeniorok és a veteránok is. Voltak női, férfi és vegyes váltók, emellett munkahelyi csapatok és családok is indulhattak.