A férfi teke Szuperliga 22., utolsó fordulójában a Köfém SC csapatát fogadta az Investment Közutasok Kaposvári TK. Az ifjúságiaknál a középmezőnyhöz tartozó fehérváriak kihasználták a hazaiak gyengébb eredményeit és simán nyertek. A kaposváriak ifi csapata a 10. helyen zárta a szezont. A felnőtt mérkőzés mindkét csapatnak nagyon fontos volt. A kaposváriaknak csak győzelem esetén volt esélyük a 8. hely megszerzésére, a fehérváriaknak a döntetlen is elég lett volna.

Az első sorban Wagner Mihály remek kezdés után ugyan kicsit visszaesett, de ez is elég volt a pontszerzéshez, ellenfel többet hibázott. A másik párban Horváth László hasonló eredményt ért el, ellenfele viszont a fehérváriak legjobb eredményét elérve esélyt sem adott neki, kiegyenlítette a pontokat, csapatát pedig 30 fás előnyhöz juttatta.

A második sorban Kis Richárd az első szettben tetemes hátrányt szedett össze (136-177), a második szettet viszont meg tudta nyerni, amitől megnyugodott és második 60 gurításban már kiválóan teljesített, melynek köszönhetően megszerezte a csapatpontot a Közutasoknak. Nagy Gergő az első szettben 1 fával alulmaradt, de végig kiegyensúlyozott, jó teljesítményével kétség sem férhetett az újabb Investmentes pontszerzéshez. Két sor után 3:1-re, 12 fával vezettek a kaposváriak.

Az utolsó sor egy hullámvasúthoz hasonlítható. Az első szettet Sághy Tamás és Pintér György is megnyerte, az előny 36 fára nőtt, eldőlni látszott a mérkőzés. A vendégek záró párosa viszont nem így gondolta, mindketten rákapcsoltak, megnyerték a 2. és 3. szettet is és újra a Köfém vezetett 17 fával 30 dobással a vége előtt. Ekkor viszont újra nagyot fordult a mérkőzés. A kaposváriak párosa 322 fát ütött, amire a fehérváriak nem tudtak kellően reagálni (286 fa), ezzel mindkét csapatpont a hazaiaké lett, így 18 fával, 7:1-re nyerték a végig izgalmas mérkőzést. A pontarány messze nem tükrözi, hogy milyen szoros és remek mérkőzést játszott a két csapat.

A Közutasok ezzel megtették a maguk részéről, ami kellett a 8. hely eléréséhez, következett a várakozás, ugyanis vasárnap egy elmaradt mérkőzéssel zárult a bajnokság. A Győr-Szol - Csákánydoroszló párharc még befolyásolhatta a bentmaradás-kiesés kérdését, A meccs esélyesei a hazaiak voltak, vendéggyőzelem esetén a vasiak zártak volna a 8. helyen. A győriek viszont nem hibáztak, hozták a kötelezőt, így a tabella 8. helyén zárta a bajnokságot az Investment Közutasok Kaposvári TK csapata, mellyel a következő szezonban is a legfelsőbb osztályban kezdi meg a pontvadászatot - írják beszámolújokban a Közutasok.

Investment Közutasok KTK - Köfém SC   7:1  (3527 - 3509)

Wagner Mihály 572 - Poroszlai Gergő 559 (3:1)
Horváth László 579 - Kéri-Kineth Sándor 622  (1,5:2,5)
Kis Richárd 587 - Sziklási Tibor 585 (3:1)
Nagy Gergő 627 - Gelencsér Attila 587 (3:1)
Sághy Tamás 595 - Czeilinger Gábor 592 (2:2)
Pintér György 567 - Botka Dávid 564 (2:2)