Meglepték a Kaposvár Arénánál a paksi mérkőzésre induló csapatukat a szurkolók, akik zászlókkal és színes füsttel köszöntötték a buszra szálló kosárlabdázókat.

A tolnai összecsapáson mindkét alakulat tartalékos összeállításban szerepelt, igaz a paksiak több, az aktív rotációban is számításba vett kosárlabdázót nélkülöztek a koronavírus-járvány miatt. A vendégeknél a két sérült, Révész Ádám és Hock Gergő hiányzott.

Allen szerezte az első pontokat a találkozón, de Lóránt vezérletével fordítottak a pontosabban célzó hazaiak. A negyed közepén Rivers és Miliszavljevics kosaraival sikerült közelebb férkőzni, és 10–10-nél egyenlíteni is. A 18 pontig jutó Lóránt Péter azonban tarthatatlan volt, oroszlánrészt vállalt abban, hogy a negyedet 27–22-re az Atomerőmű SE nyerte.

A folytatásban próbált felzárkózni a vendégcsapat, amelyben a hamar tíz pont fölé jutott az amerikai Rivers. Sok hibával kosárlabdázott mindkét együttes, a kaposváriak pedig Rivers révén a 16. percben 29–31-nél vették át ismét a vezetést. Allen nagy zsákolása után egy palánkos triplát is szerzett, de Kovács Ákos találatai nem hagyták, hogy leszakadjon az ASE. Végül 41–47-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

Jobban rajtoltak a tolnaiak a harmadik játékrészben, a sorra kimaradó kaposvári dobások után pedig egy 9–4-es szaksszal zárkóztak fel egyetlen pontra. A legjobbkor jötte Curry büntetői, de Riverts negyedik fautja miatt le kellett cserélni. Curry triplájával lendültek tovább a somogyiak, akik három pontos előnnyel kezdték a záró szakaszt.

Allen szép blokkja után Kovács Ákos egyenlített 61–61-nél, ráadásul Allen is a kipontozódás szélére került. Egy 7–0-ás szakaszt követően már az ASE vezetett, amikor Lazics edző időt kért. Nagyon kiesett a ritmusból a somogyi alakulat, amelyben senki nem tudott pontot elérni. Közel öt perc után Allen talált be közelről, de ez kevés volt. Rivers triplája csillantotta meg a reményt, de Paige hasonlóképp válaszolt. A végjátékban jól gazdálkodott előnyével a hazai csapat, amely megnyerte a találkozót.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 79–73 (27–22, 14–25, 17–14, 21–12)

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, vezette: Papp P., Tőzsér D., Pozsonyi L.

Atomerőmű SE: Kovács Á. (12/6), Shepard (12), Pupp (-), Lóránt (35/3), Jackson (11/9). Csere: Paige (5/3), Verasztó (-), Velkey (3), Dorogi (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Kaposvári KK: M. Curry (13/3), Krnjajszki (6/3), Miliszavljevics (5), Rivers (18/6), Allen (23/4). Csere: Baki (-), Hendlein (8), Bogdán (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–4, 7. perc: 19–15, 12. perc: 29–25, 17. perc: 33–36, 23. perc: 48–51, 27. perc: 54–58, 32. perc: 63–61, 37. perc: 71–68. Kipontozódott: Jackson (a 38. percben). Jók: Lóránt (a mezőny legjobbja), Jackson, Shepard, Kovács Á., illetve Allen.