Szombaton a férfi teke Szuperliga 7. fordulójában az Ajka Kristály SE csapatát fogadta az Investment Közutasok Kaposvári TK. A Közutasok egy kényszerpihenő után játszották a mérkőzést, mivel a 6. fordulóból elmaradt kazincbarcikai vendégjátékuk pályaüzemeltetői gondok miatt. Az ifjúságiaknál Fajtai Arnold remekelt és bár Fajtai Bálint is megszerezte az egyéni pontot, a vendégek ütöttek több fát, így döntetlennel zárult a mérkőzés.

A felnőtt mérkőzés első sorában Földesi jól kezdett, majd két közepesre sikerült szett után már nem sok esélye maradt a pontszerzésre, végül 23 fával alulmaradt. Horváth ezzel szemben végig jól játszott, ugyan az utolsó szettet elvesztett, de remek eredményével kiegyenlítette a pontok állását. Az ajkaiak 15 fás előnyt szereztek.

A második sor rémálomszerűen kezdődött a hazaiak szempontjából. Wagner hatalmas lámpalázzal, nagyon gyengén játszott. Kis Richárd állt be csereként, neki is sokáig tartott míg játékba lendült, az utolsó szettben elért jó eredménnyel éppen elérték az 500 fát, az ajkai játékos pedig könnyedén nyert 4:0 arányban. Nagy Gergő sem kezdett jól, de ez is elég volt ezúttal, az utolsó szettben pedig remekelt, így ami a másik párban elveszett, azt majdnem visszahozta, a vendégek előnye csak 25 fára nőtt.

A záró párosokra maradt a döntés. Kálny kiemelkedő szettel kezdett, a másodikban viszont sokat hibázoltt, aztán a 3. és 4. szettben újra jobbik formáját mutatta, mellyel megszerezte a pontot. Pintér újra a mezőny legjobbja lett, nem is adott esélyt ellenfelének, így végül a hazaiak megfordították a mérkőzést, több, mint 100 fára növelve előnyüket 6:2 arányban nyerték a mérkőzést.

A bajnokságban 2 hét szünet következik, majd a Ferencvárosi TC csapatához utaznak a kaposváriak. A szünet alatt kerül megrendezésre a 2020. évi Országos Egyéni Bajnokság, ahol Pintér György képviseli a Közutasok csapatát.

Investment Közutasok KTK - Ajka Kristály SE   6:2  (3504 - 3399)

Földesi Zsolt 564 - Fodor Szilárd 587 (2:2)
Horváth László 618 - Tóth Martin 610  (3:1)
Wagner Mihály (Kis Richárd) 500 - Tóth László 586 (0:4)
Nagy Gergő 585 - Magyar Attila (Dr. Tóth Zoltán) 509 (4:0)
Kálny Krisztián 608 - Nagy Lajos 561 (3:1)
Pintér György 629 - Kovács Gábor 546 (4:0)