A hazaiaknál Révész Ádám még nem lehett ott társaival a pályán, de a kispadról szurkolhatott csapatának. A szezon első hazai pontjait Curry jegyezte, majd Rivers zsákolt egy óriásit az ő felívelt passzából. Jól védekeztek a somogyiak és három perc elteltével 8–1-es vezetést szereztek. A támadásokba azonban több hiba csúszott, így felzárkótak a vendégek.

A második negyed elején Curry duplájával alakult ki a tíz pontos különbség 23–13-nál és egy 8–0-ás szakasszal lépett meg a Kaposvár. Donaldson pontjaival maradt meccsben a Jászberény, Sinovec pedig ujjsérülése miatt kivált a játékból. A szünetig Miliszavljevics igazolta, hogy érdemes volt leigazolni a somogyiaknak.

Frissebben kezdték a harmadik negyedet a vendégek, akik folyamatosan zárkóztak a sokat hibázó kaposváriakkal szemben. Négy perc elteltével rendezte sorait a somogyi alakulat, amely a zónavédekezés ellen pontos triplákkal növelte újra az előnyt.

A záró szakaszt az édesapaként első meccsét játszó Baki Gergely duplája nyitotta, majd Krnjajszki szerzett harcos 2+1-es akció után újabb pontokat. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdésés, a végig előnyben lévő somogyiak győzelmét nem fenyegette veszély.

Kaposvári KK–Jászberényi KSE 78–64 (21–13, 25–22, 19–17, 14–12)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 500 néző. Vezette: Praksch P., Tözsér D., Boros T.

Kaposvári KK: M. Curry (17/9), Krnjajszki (10), Rivers (10/3), Hendlein (9/3), Jukic (12). Csere: Sinovec (-), Miliszavljevics (15/6), Hock (-), Bogdán (2), Baki (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Jászberényi KSE: Penn (12/3), Donaldson (30/9), Katona (-), Radukics (6), Milicsevics (9/6). Csere: Filipovics (7), Brbaklics (-), Ruják B. (-), Füzi (-). Vezetőedző: Miljan Csurovics. Edző: Lo Elhadji Malick.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–1, 8. perc: 13–8, 12. perc: 25–13, 17. perc: 36–30, 23. perc: 47–31, 28. perc: 62–48, 32. perc: 67–54, 37. perc: 76–61. Kipontozódott: Curry (a 37. percben), illetve Penn (a 38. percben). Jók: Curry, Miliszavljevics, Jukic, Krnjajszki, Hendlein, illetve Donaldson, Penn, Milicsevics.