2021.05.16 - Vasárnap
Mózes, Botond
13ºC / 19ºC
Borult

Továbbra is nyeretlen a Rákóczi 2020. Augusztus 23. - Vasárnap 20:59 | Címkék: Csákvár, Sport, Kaposvári Rákóczi, Labdarúgás

A kaposváriak már 2-0-ra is vezettek a Csákvár ellen, de győzelemnek így sem örülhettek. Ur László kiállítása miatt ráadásul 10 emberrel fejezték be az összecsapást.

Két nyeretlen csapat küzdött meg egymással az NB II ötödik fordulójában. Az első komolyabb helyzet a Csákvár előtt adódott, míg az első gólt a Rákóczi szerezte. Szabó Bálint távoli lövése talált utat a kapuba, majd a kaposvári támadó buktatását követően tizenegyest rúghatott a hazai alakulat. Balázs Zsolt végül higgadtan végezte el a büntetőt. Kissé váratlanul szépíteni tudott a Csákvár. Baracskai centerezését a mongol Gambayar lőtte a hálóba.

A 2-1-es első félidő után vendég helyzetekkel indult a második játékrész. Madarász fejesét bravúrral védte Pogacsics, de a 70. percben már ő is tehetetlen volt. Ismét Madarász került helyzetbe, aki ezúttal már nem hibázott. Két perccel később Ur kapta meg a második sárga lapját, így a kaposváriak védője mehetett is zuhanyozni. Nem sokkal később les miatt érvénytelenítette a játékvezető a vendégek újabb gólját, majd Nagy János szabadrúgását tenyerelte ki Markek kapus. A lefújás előtt a Csákvár állt közelebb a győzelemhez, de Daru ziccere is kimaradt, így 2-2-re végeztek a felek.

A Rákóczi az utolsó két mérkőzésén egyaránt kétgólos előnyről ikszelt. Folytatás szerdán Szentlőrincen.

Kaposvári Rákóczi FC–Aqvital FC Csákvár 2-2 (2-1)

Kaposvár, Rákóczi Stadion, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Ország Péter)

Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Ur, Nagy T., Nagy J. – Szakály A., Varjas Z , Erdei , Szabó B.  – Balázs, Andric( Földi 59,.Godzsajev 75.)  Vezetőedző: Waltner Róbert

Csákvár: Markek – Mészáros D., Albert, Koch( Magyar 59.) , Kocsis B. – Vukaszovics, Madarász , Baracskai  Mim, Gambayar Vörös75.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede

Gólszerő: Szabó B. (30.),Balázs Zs (38.), ill. Gambayar (40.) Madarász (70.)

Kiállítás: Ur (72.)

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!