84 perces küzdelem végén szerezte meg újabb győzelmét a bajnokságban a Fino férfi röplabdacsapata. A kaposváriak három szoros szett végén felülkerekedve nyertek a Mészáros Dömötörrel felálló Dunaferr otthonában.

Amint az várható volt, a dunaújvárosiak, hazai környezetben, nem adták olcsón a bőrüket. A kaposváriak a péntek esti, fővárosi kupacsata után vasárnap újra buszra szálltak, és újabb tétmeccs várt rájuk. Az első játszmában végig a vendégek diktálták a tempót, és ellenfelük hiába küzdött jól az utolsó pillanatig, a 25. pontot a Fino gyűjtötte be. A térfélcsere után igazi nagy harc bontakozott ki a pályán, mindkét csapat tagjai beleadtak apait-anyait, és csak a ráadásban dőlt el a játék sorsa - a rutinosabb somogyiak javára.

A harmadik játékrész ezek után már nyugodtabban alakult a rekordbajnok szemszögéből nézve: a fiúk 21:16-os vezetés birtokából kezdhették a hajrát és ez már elég volt a 3:0 arányú diadalhoz. Horváth Kristóf ezúttal 14 pontig jutott, a két kezdő-center, Nagy József és Makarov pedig együtt 15 pontot szorgoskodott össze. A túloldalon a kaposvári származású, és 43 évesen is nagyot alakító Mészáros Dömötör volt a legjobb, akinek a neve mellett 16 egység szerepelt a lefújás után.

Dunaferr SE - Fino Kaposvár SE 0:3 (-23, -25, -21)

Dunaújváros. V.: Varga A., Adler.

Dunaferr: Iván G. 1, Mészáros D. 16, Tomanóczy B. 4, Majoros 12, Laczi 9, Quintz 5. Csere: Gebhardt Á., Sümegi (liberók), Hatvany, Iván B. 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Kaposvár: Keen 3, Bozóki 6, Makarov 8, Kalmár 8, Horváth K. 14, Nagy J. 7. Csere: Kiss M. (liberó), Kulcsár, Martinez, Bögöly 4, Kruzskov. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 12:16, 19:21. II. játszma: 8:6, 15:16, 21:20. III. játszma: 4:8, 13:16, 16:21.