Öt perc híján egy óra alatt nyert 3:0 arányban az 1. MCM-Diamant Kaposvár Extraligás női röplabdacsapata a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, az NB I-es újonc Székesfehérvár otthonában. A visszavágót a jövő kedden játsszák a Kaposvár Arénában.

A bajnokságot két szép győzelemmel kezdő Diamant-lányok a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonását is komolyan vették, és a várakozásoknak megfelelően magabiztosan győztek három szettben. Az elmúlt hetekben jól teljesítő fehérváriak ezúttal nem tudtak kibontakozni, és 15, 10, majd 17 pontig jutottak. A kaposváriak legeredményesebb játékosa a 12 pontig jutó Szűcs Kinga volt. Örömteli, hogy a Kaposvári Röplabda Akadémia 16 éves reménysége, Tóth Jázmin másfél játszmán keresztül a pályán volt, és letette a névjegyét a nagyok között is.

sasa diamant

A visszavágót október 29-én, 18 órától játsszák a somogyi megyeszékhelyen.  Tálasékra csütörtökön 20 órától igazi nagy rangadó vár az arénában, amikor is a kupagyőztes, bajnoki ezüstérmes Nyíregyházát látják vendégül.

Női röplabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
Székesfehérvári MÁV Előre SC - 1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (-15, -10, -17)
Székesfehérvár. V.: Mezőffy, Nagy L.

Kaposvár: Djuric 10, Tálas 2, Matic 5, Sipic 6, Klisura 10, Szűcs K. 12. Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kalmár 1, Tóth J. 2, Horváth A. 4. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 15:21. II. játszma: 3:8, 6:16, 8:21. III. játszma: 6:8, 11:16, 16:21.

Címkék: Székesfehérvár, diamant, győzelem, Magyar Kupa, sport