Szombat délután a Kaposvári KK az Alba Fehérvárt látta vendégül. Az előzetes hírekkel ellentétben Kyron Cartwright mégis tudta vállalni a szereplést, így „csak” Lóránt Péter hiányával kellett megküzdenie a vendégeknek - írja a bb1.hu

Freeman tempója nyitotta a találkozót, az első hazai pontokat Spica szerezte meg. A negyedik percben még az Alba vezetett egy ponttal, de a Kaposvár megrázta magát, s a Spica-Hendlein-Shepard triónak köszönhetően tizenkét ponttal lépett meg, az Alba képtelen volt betalálni. Filipovity büntetője szakította meg a vendégek gólcsendjét, de ez nem zavarta meg a KKK-t, Baki talált be kintről (21-7), a negyed végére két ponttal tudta csökkenteni hátrányát Braniszlav Dzunics együttese (24-12).

Markovics értékesített két büntetőt korábbi kenyéradója ellen, csapata lendülete pedig tovább tartott. Magabiztos, jó játékkal és kemény védekezéssel rukkoltak elő a hazaiak, az Albából Filipovity volt dicsérhető. A játékrész derekát elhagyva Baki duplájával már húsz egységnyi volt a különbség (42-22), a Fehérvár nem tudott zárkózni, a nagyszünetben 53-31 állt az eredményjelzőn.

5-0-val kezdett az Alba, de a Kaposvár egy 7-0-s válasszal azonnal visszaverte a vendégek felzárkózási kísérletét (60-36). A Fehérvár nem tudott változtatni, a KKK pedig nem dőlt hátra, a harmadik etap befejeztével 67-41-re vezetett.

A lényegi kérdésekre már korábban megkaptuk a választ, Shepard triplájával a harminc pontot is elérte a differencia (81-51). Bár a végjátékban tudott kozmetikázni az Alba, de ez semmit nem von le a hazaiak érdemeiből. Freeman hármasával ért véget a találkozó, 89-67-re nyert a Kaposvár.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 89-67 (24-12, 29-19, 14-10, 22-26)