A hét vesztes meccs után javításra készülő hazaiak nagy csatában hozták az első szettet, majd még ennél is nagyobb küzdelemben egyenlítettek Iricsanyinék.

A folytatás már a jászságiakról szólt. A harmadik felvonást nagyon magabiztosan, 25:13-ra nyerték a vendéglátók, akik a folytatásban sem lassítottak és végül megérdemelt, 3-1-es győzelemnek örülhettek.

Zarka Péter tanítványai legközelebb kedden, a Vasas otthonában lépnek pályára.

Jászberény – 1. MCM Diamant Kaposvár 3:1 (20, –23, 13, 16)

Jászberény, 300 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.

Jászberény: Adamenya 4, Miklai 21, Ivonkina 14, Bleicher N. 7, Genesis 8, Pintér 21. Csere: Lékó (liberó), Bertók. Vezetőedző: Deme Gábor.

Kaposvár: Iricsanyin 11, Sitkey 2, Horváth A. 7, Araujo 12, Leidgeb 9, Fábián 2. Csere:Csitári (liberó), Kanizsai 1, Harmath 4, Szívós. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:11, 21:16. II. játszma: 7:8, 16:12, 21:18. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:11. IV. játszma: 8:5, 16:13, 21:14.

Deme Gábor: – Elsősorban az volt a lényeg, hogy átszakadt egy gát, és végre újra tudtunk nyerni. A Kaposvárnak nem volt jó a nyitásfogadása, és ez rányomta a bélyegét a találkozóra.

Zarka Péter: – Nem nyújtottunk túlságosan acélos teljesítményt, a nyitásaink és a játékunk sem volt elég agresszív, ezt pedig a Jászberény nagyon okosan kihasználta.