Az elmúlt időszakban nagyszerűen teljesítő somogyiak a szebb napokat is látott paksiak otthonában lépnek pályára. A KKK a Körmend, a Jászberény és a Pécs elleni diadalnak köszönhetően az ötödik helyről várhatja a folytatást, de nagyon szoros az élmezőny: a Fekete-sereg ugyanúgy 11/6-os mutatóval áll, mint a második helyezett Körmend.

Az Atomerőmű a gyenge kezdés és az edzőváltás után kezd magára találni, de öt győzelmével még mindig csak a 12. helyet foglalja el.

• 11:13:11

Kövessék velünk az összecsapást 18 órától!

• 17:56:19

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 17:57:14

Néhány percen belül kezdődik a Paksi Atomerőmű SE -  Kaposvári KK találkozó az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 18. fordulójából.

• 17:57:46

A KKK az 5. helyről fut neki ennek az összecsapásnak, míg a paksiak a 12. helyen tanyáznak.

• 17:59:49

A tolnaiak idei szezonja nem olyan, mint amilyenhez az utóbbi években hozzászokhattak híveik. A bajnokság közepén edzőt is cserélt az együttes, a Körmendről érkező Teo Cizmic érkezése óta pedig sokat javult a gárda teljesítménye.

• 18:00:46

A KKK hosszú évek óta nem tudott Pakson nyerni, de az együttes idén már elért szép sikereket idegenben, így a csapat bizakodva utazott az Atomvárosba.

• 18:03:11

Atomerőmű

Színtiszta légiós ötössel kezd a hazai alakulat: Watkins, Tiby, Gilbert, Battle és Samenas a pályán a paksiaknál.

• 18:04:01

Kaposvári KK

A KKK a mostanában jól megszokott kezdőjével áll fel: Wisseh, Cooke, Frazier, Hendlein és Simms a pályán.

• 18:04:56

Battle kezd jól a paksiaknál, máris öt pont áll a neve mellett, a tóloldalon pedig Cooke és Simms volt eredményes. 5-4.

• 18:05:15

Majd Frazier hint egy hármast, vezet a KKK. 5-7.

• 18:06:25

Gyors egymásutánjában Wisseh is bedob két hármast, 13-5 a KKK-nak.

• 18:07:27

Atomerőmű

Tiby szerez két pontot büntetőből, 7-13.

• 18:08:10

Frazier pedig dob egy újabb hármast. A legutóbbi négy kaposvári mezőnykosár kintről jött. 7-16.

• 18:08:43

Hendlein aztán most közelebbről, a palánk alól talál be. 7-18.

• 18:09:20

Atomerőmű

Teo Cizmic nem is nézi ezt már tétlenül, és kikéri első idejét a meccsen.

• 18:11:06

ovács Ákos szerzi meg az első pontjait a hazaiaknál, de kisvártatva Wisseh bedob egy újabb hármast. 9-21.

• 18:11:28

Hihetetlen dobóforma!!! Frazier az újabb hármassal. 9-24.

• 18:11:51

Atomerőmű

Gilbert is dob egyet most a hazaiaknál, 12-24.

• 18:12:44

Három perccel a negyed vége előtt Cooke büntetőzhetett, bedobta mindkettőt az amerikai. 12-26.

• 18:14:10

Hendlein hoz össze egy 2+1-es akciót, 29-12 a KKK-nak.

• 18:14:48

Atomerőmű

A paksiak sem akarnak lemaradni a tripladobó versenyben. Will Tamás talált be kintről. 15-29.

• 18:17:23

Megkezdődött az utolsó perc, továbbra is 15-29 áll az eredményjelzőn.

• 18:17:56

De nem sokáig: Watkins zsákolt, majd Fodor dobott be egy ziccert. 17-31.

• 18:18:41

Tiby hajított rá egy hármast még a negyed végén, de célt tévesztett a paksi játékos, így 10 perc után 21-17-re vezet a KKK.

• 18:21:18

Hétből hat hármast dobott a KKK az első negyedben, Frazier és Wisseh osztozkodott meg testvériesen a hat bedobott triplán.

• 18:22:29

De már elkezdődött a második negyed. Simms dobott be egy büntetőt, majd Battle szótr be egy triplát. 20-32.

• 18:22:51

Simms eredmányes újra, ezúttal akcióból. 20-34.

• 18:23:08

Atomerőmű

Battle ziccerével 22-34.

• 18:27:23

Atomerőmű

Frazier dobott be két büntetőjéből egyet, majd egy kihagyott paksi hármast után egy bedobott kaposvári következett. Cooke nevéhez fűződött a tripla, 22-38.

• 18:29:06

Gilbert ziccerét - nem fogják elhinni - egy kaposvári hármas követte, ezt most Frazier dobta, aki ezzel már 13 pontos. 24-41.

• 18:29:22

Atomerőmű

Tiby szerez gyors négy pontot, 28-41.

• 18:29:40

Fekete Ádám pedig időt is kér emiatt.

• 18:33:18

Gyors kosárváltások után 45-36 a KKK-nak.

• 18:34:01

Valamivel több mint két perc van még vissza a negyedből.

• 18:34:23

Cooke dob ziccert Wisseh passzából, 36-47.

• 18:34:34

Atomerőmű

Újabb paksi időkérés.

• 18:36:01

Atomerőmű

Kihagyott paksi tripla az időkérés után.

• 18:36:27

Melyet aztán egy kihagyott Simms-közeli követett.

• 18:38:01

Atomerőmű

Watkins zsákol, újra tízen belülre ér a Paks. 38-47.

• 18:39:10

Mi több, a negyed végén Battle is dob egy duplát, úgyhogy a félidőre hét pontig zárkózik fel az ASE. A nagyszünetben tehát Paks - Kaposvár: 40-47.

• 18:54:17

Újra pályán a csapatok, lássuk a folytatást!

• 18:55:39

Nagyon hamar tovább farag hátrányán a Paks. Tiby, majd Will Tamás dobott be egy-egy hármast, melyekre csak egy Wisseh-ziccer érkezett válaszul. 46-49.

• 18:56:12

Hendlein talált be aztá közelről, de Will simét bedobott egy hármast, 49-51.

• 18:56:35

Frazier dob ziccert, 49-53.

• 18:58:45

Megtorpanni látszanak a csapatok. Az egymást követő kosarakat most egymást követő kihagyott dobások váltják fel.

• 18:59:17

Míg nem Baki be nem dobott egy hármast, Wisseh meg egy ziccert. 49-58.

• 19:00:24

Atomerőmű

Battel középtávolijával 51-58.

• 19:01:27

Atomerőmű

Egy paksi időkérés közben. 4:11 a hátralévő idő a harmadik negyedből.

• 19:04:04

Hatodik kísérletéből ötödik tripláját dobja be Frazier. 22 pontnál jár az amerikai. 51-61.

• 19:05:15

Atomerőmű

Will Tamás is dob egy hármast a hazaiaknál. Ő sem áll rosszul e tekintetbe, öt kísérletből a negyedik tripláját dobta be. 54-61.

• 19:05:35

Atomerőmű

Samenas két büntetőjével 56-61.

• 19:07:53

Wisseh dob be két büntetőjéből egyet, 56-62.

• 19:10:40

Atomerőmű

Máfél perc még vissza a harmadik negyedből, Kovács Ákos pedig három büntetőt dobhatott, miután Wisseh tripladobás közben faultolta. Kovács nem hibázott egyet sem, 59-62.

• 19:11:09

Cooke dob be egy tempót, 59-64.

• 19:12:13

Kovács Ákos dobott még el egy középtávolit a negyed végén de kimaradt a kísérlete, így három negyed után ASE - KKK: 59-64.

• 19:16:08

Wisseh ziccere indítja a kosarak sorát a zárónegyedben, 59-66.

• 19:17:59

Atomerőmű

Battle dob egy hármast a paksiaknál, 62-66.

• 19:18:28

Simms talál be közelről, 62-68.

• 19:21:28

Atomerőmű

Paksi időkérés után folytatódott a mérkőzés, amikor Battle szórt be egy hármast, mellyel három pontra feljött az ASE. 65-68.

• 19:21:50

Atomerőmű

Kovács Ákos ziccerével pedig már csak közte egy. 67-68.

• 19:22:00

Kaposvári időkérés.

• 19:25:06

Wisseh dobhatott kettőt Kovács Ákos faultja után. Nem hibázott a KKK irányíótója, 62-70.

• 19:25:36

Frazier dob ziccert aztán, 67-72.

• 19:26:00

Atomerőmű

Tiby tett vissza egy támadólepattanót, 69-72.

• 19:27:35

Atomerőmű

Gilbert dobott be két büntető ből egyet. 70-72.

• 19:28:41

Hendlein is visszapofoz most egy támadólepattanót, 70-74.

• 19:29:23

Átléptük a negyed felét, 70-74 az állás.

• 19:29:53

Cooke ziccere után viszont 70-76-ra módosul az állás.

• 19:30:58

Wisseh is dob egy ziccert, nyolc pont ezzel a KKK előnye. 70-78.

• 19:31:27

Ráadásul faulttal együtt tette ezt Wisseh, de a ráadás büntető kimaradt.

• 19:31:54

Atomerőmű

A lepattanót a hazaiak szerezték meg, de el is adták a labdát azon nyomban.

• 19:32:14

Atomerőmű

Cizmicnek nem is tetszik ez, azonnal időt kér.

• 19:32:44

Atomerőmű

Négy perc még a meccs végéig.

• 19:33:58

Frazier szerzett labdát, amjd dobott ziccert, 70-80.

• 19:35:12

Atomerőmű

Majd két perce képtelen betalálni szerencsénkre a Paks.

• 19:36:08

Csak sajnos ezt nem igazán sikerül kihasználni, mert mi is eladjuk a labdákat, és kihagyjuk a dobásokat. Pedig ezt itt el is lehetett volna dönteni akár.

• 19:36:31

Atomerőmű

Battel pedig be is ver egy hármast, hogy lehessen még izgulni. 73-80.

• 19:36:45

Kaposvári időkérés 1:40-nel a vége előtt.

• 19:38:51

Atomerőmű

Nagy kavarodás után Watkins talál be, 75-80-ra zárkózik fel a Paks.

• 19:39:36

Atomerőmű

Wissehnek üt oda Samenas, aki ezzel ki is pontozódik.

• 19:40:08

Atomerőmű

Kovács Ákos is faultolja aztán Wisseht.

• 19:40:52

Atomerőmű

Csak a bónusz határára ért ezzel a Paks, így büntető dobás még nincs kaposvári részről.

• 19:41:41

Cooke hagyott ki egy középtávolit, de visszaszerzi a labdát a lepattanóból a KKK.

• 19:41:58

38 másodperc még a meccsből.

• 19:42:25

Cooke dob egy ziccert, 75-82 24 másodperccel a vége előtt.

• 19:43:01

Atomerőmű

Gilbert dob be egy hármast, 78-82.

• 19:43:27

Hét másodperccel a vége előtt Cooke büntetőzhetett, de kihagyta mind a kettőt az amerikai...

• 19:46:32

Szerencsére ez is belefért, mert a Paksnak már alig maradt ideje, hogy döntetlnere hozza a meccset. Battle eresztett el még egy hármast a végén, de dobása kimaradt, így a KKK nagy csatában 82-78-ra győzni tudott a Paks otthonában.

• 19:47:04

Kedves olvasóink, köszünjük, hogy velünk tartottak.

• 19:47:48

Zsinórban negyedik győzelmét szerezte meg tehát a KKK, és újabb nagy lépést tett ezzel Fekete Ádám csapata a felsőház felé.