Eddig mindössze egyetlen alkalommal nyert az Arena Saváriában a Kaposvári KK a Falco KC Szombathely együttese ellen, s 2000-es évek elején, a régi kis sportcsarnokban sem sokszor. A szombathelyiek hazai pályán igen erősek ebben a bajnokságban is, mind a négy meccsüket nyerték.

Fekete Ádám vezetőedző ennek ellenére abban bízott, hogy a somogyiak szoros összecsapást vívhatnak a közelmúltban új légióssal is erősítő Falco otthonában.Sajnos már a rajt sem sikerült jól a kaposváriaknak, hiszen a kiválóan kezdő szombathelyiek már az első tíz perc végére markáns előnyt kovácsoltak a sérült Hendleint nélkülöző somogyiak ellen. A negyed végére már 31–16 állt az eredményjelzőn.

A folytatás sem tartogatott sok jót a vendégek számára, akik nem tudták szorossá tenni a találkozót a nagyobb rotációs lehetőséggel bíró hazaiak ellen. A Medford, Govens, Pustahvar légiós trió ellenállhatatlanul kosárlabdázó és a nagyszünetig könnyedén növelte a vasiak előnyét 59–31-re.A folytatásban Duren vezérletével próbált közelebb férkőzni a kaposvári együttes, amely a 26. percben ismét húsz pont alá csökkentette a különbséget.

Turner és Govens azonban gondoskodtak arról, hogy a somogyiakban nem ébredjenek vérmes remények. A záró szakaszban a nagy különbség ellenére is próbált becsülettel helyt állni a somogyi alakulat, ám csaknem hatvan százalékos pontossággal célzó szombathelyieket nem lehetett megállítani.

Falco KC Szombathely–Kaposvári KK 107–80 (31–16, 29–15, 27–31, 21–18)

Szombathely, Aréna Savaria, 1500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Török R., Gyuris P.

Falco KC Szombathely: Medford (25/15), Govens (25/15), Váradi B. (9/9), Pustahvar (14/12), Zsigeranovics (13) (). Csere: Turnes (12), Kovács P. (3), Tóth N. (8), Simon K. (-), Hódi (-), Kozma (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző Váradi Kornél.

Kaposvári KK: Wisseh (14/6), Duren (25/12), Baki (-), Cooke (15/9), Simms (13). Csere: Fodor M. (6), Grebenár (-), Papp P. (5/3), Bogdán (-), Kocsis Z. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 16–11, 12. perc: 34–16, 18. perc: 53–28, 22. perc: 61–48, 27. perc: 80–55, 32. perc: 88–64, 37. perc: 103–72. Jók: Medford, Govens, Pustahvar, Zsigeranovics, illetve Duren.

Címkék: falco kc szombathely, kaposvári kk, kosárlabda, sport