A kaposváriak nagyot léptek előre a legutóbbi hazai mérkőzésükhöz képest: nem ragadtak be a nyitó szett elején, így hosszú percekig fej-fej mellett haladt a két együttes. Érthetetlen hibák következte a folytatásban, az MTK pedig élt a lehetőséggel, és olyan előnyt szerzett, amit a házigazda már nem tudott behozni.

A térfélcsere után ismét csak nagy csata bontakozott ki a pályán. A kaposváriak jól küzdöttek, és ezúttal nem követték el azt a hibát, mint az előző játszmában. A végjáték is izgalmasan alakult, 22:24-ről még sikerült felállni a csereként beállt Kocsi Aliz nyitásaival, egy nyitásfogadási hiba azonban pontot tett a játék végére.

A harmadik játékrészben repülőrajtot vett a Diamant, és megnyugtató előnyt szerzett. Ezekben a percekben minden összejött a lányoknak, Kocsi pedig a háló előtt is remekelt. A csapat ezúttal a végén sem engedett ki, így összejött a szépítés. A negyedik szettben is jól szórakozott a közönség, a kaposváriak azonban csak 20:20-ig voltak partiban az évad meglepetéscsapatával. A végén az MTK-nak ment jobban, így 3-1-re megnyerte a 101 perces összecsapást.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – MTK 1-3 (-16, -25, 15, -20)
Kaposvár, 300 néző. V.: Farkas L., Adler L.

Kaposvár: Rák 12, Sitkey 4, Bagyinka 5, Araujo 18, Szívós 7, Horváth A. 15. Csere: Csitári (libero), Kanizsai, Kocsi 5, Héri, Korniss. Vezetőedző: Zarka Péter.

MTK: Petőváry 13, Szűcs 11, Hackl 7, Lutter L. 3, Lakatos 13, Papp O. 16. Csere: Tímár (libero), Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 14:21. II. játszma: 6:8, 13:16, 19:21. III. játszma: 8:4, 16:8, 21:14. IV. játszma: 8:7, 15:16, 20:21.