A kaposváriak heti felkészülését betegségek és kisebb sérülések is nehezítették, ettől függetlenül a győzelem volt a cél a TFSE elleni hazai bajnokin.

Az első játszmában sokáig szorosan alakult az eredmény, Sitkey Mariann remek blokkokkal próbálta elvenni a háló túloldalán állók kedvét a játéktól. A Diamant 18:15-nél vezetett először három ponttal, de még 23:21-nél sem lehettek nyugodtak a népes szurkolótábor tagjai. A brazil Araujo aztán szettlabdához juttatta a társaságot, Horváth Alexandra pedig beütötte a 25. pontot. A hajrában Mészáros Zsófia személyében saját nevelésű újoncot avatott a kaposvári gárda: a 17 esztendős tehetség egy jó nyitással és egy pontos feladással tette le a névjegyét a felnőtt NB I-ben.

Hiába vett repülőrajtot a Diamant a térfélcsere után (3:0) az első technikai szünetben már a TFSE vezetett egy ponttal. A folytatásban egyre bátrabban játszottak a hazaiak, Araujo és Rák Rebeka pedig szorgalmasan termelte a pontokat. A hajrá izgalommentes volt, a vendégek csak 19 pontig jutottak.

A harmadik játékrészben 4:0-nál szerezte első pontjait a három volt kaposvárival érkező fővárosi együttes, és a szett derekán már hat ponttal járt előrébb a házigazda. A TFSE 19:13-nál sem adta fel, és a végén egy pontra megközelítette ellenfelét. 24:23-nál a helyén volt a kaposvári lányok szíve és keze, és Araujo pontot tett a küzdelem végére.

Íme a mérkőzés teljes egészében:

És így látta a két mester az összecsapást:

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – TFSE 3-0 (21, 19, 23)

Kaposvár, 300 néző. V.: Mezőffy, Nagy L.

Diamant: Rák 17, Sitkey 5, Bagyinka 4, Araujo 23, Szívós 3, Horváth A. 5. Csere: Csitári (libero), Mészáros Zs., Kocsi, Héri. Vezetőedző: Zarka Péter. Edző: Kovács Balázs.

TFSE: Szalma 3, Molnár A. 12, Neizer 1, Tóth E. 15, Ostorházi 5, Benkó 2. Csere: Dobrovits (libero), Németh N., Körmendi, Horváth P. 1, Karácsonyi 2. Vezetőedző: Németh Lajos. Edző: Bóta Enikő.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:14, 18:15, 23:18, 24:21. II. játszma: 3:0, 7:8, 16:13, 20:16, 24:19. III. játszma: 4:0, 8:4, 16:11, 19:13, 20:14, 23:21.

Címkék: tfse, 1. mcm-diamant kaposvári egyetem, nb1, röplabda, sport