A papírforma a somogyiak sikerét ígérte, ennek ellenére a mérkőzés első szakasza a budaörsiekről szólt, akik végig vezetve, magabiztosan húzták be a nyitó szettet. A folytatásban egyre inkább magára talált a Diamant, és előbb összejött az egyenlítés, majd a vezetést is sikerült átvenni.

A negyedik játékrész is jól indult kaposvári szempontból: a vendégek az első technikai szünetben négy ponttal jártak előrébb, és a hajrát is megnyugtatónak tűnő előnyből kezdhették. A házigazda azonban megragadta az utolsó esélyt, és hiába volt meccslabdája a somogyi alakulatnak, végül csak a ráadásban harcolta ki a fontos győzelmet. A 29:27-es eredményt a ponterős brazil ütő, Debora Ribeiro Araujo alakította ki.

A Diamant együttese a pontvadászat elején elszenvedett három vereség után igen fontos három ponttal gazdagodott Budaörsön. Araujo ezúttal is hozta az elvártat, és Rák Rebeka is nagyszerűen játszott. A 18 esztendős feladó, Bagyinka Fanni ezúttal is vagány volt és jól irányította társait, míg a két center, Sitkey Mariann és Szívós Ildikó 19 pontot szorgoskodott össze. Horváth Alexandra és a két libero, Kanizsai Dorottya és csitári Virág ugyancsak hozzátette a részét a diadalhoz.

Zarka Péter: Álmosan kezdtünk, a második játszmától sokat javult a nyitásunk és bátrabb lett a támadójátékunk. Fokozatosan javult a teljesítményünk, így végül megszereztük a győzelmet. Remélem, ez a siker erőt és hitet ad a folytatáshoz.

Budaörsi DSE - 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 1-3 (15, -18, -19, -27)
Budaörs, 100 néző. V.: Vári, Csizmarik.

BDSE: Szabó L. 8, Vezsenyi 13, Szoboszlai 9, Rácz 7, Antal A. 15, Schumiczky 9. Csere: Szabó D. (libero), Farkas 1, Selmeczi, Horuczi 2, Boller. Vezetőedző: Szél Márta.

Diamant: Rák 18, Sitkey 12, Bagyinka 5, Araujo 25, Szívós 7, Horváth A. 8. Csere: Kanizsai (libero), Csitári (libero). Vezetőedző: Zarka Péter. Edző: Kovács Balázs.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:10, 21:12. II. játszma: 8:5, 11:16, 15:21. III. játszma: 4:8, 14:16, 17:21. IV. játszma: 4:8, 14:16, 17:21, 23:24, 27:28.